Sampaoli probudio zver: Flamengo prvi put u sezoni četiri puta pogodio metu

Vreme čitanja: 2min | uto. 06.06.23. | 03:38

U slavlju nad Vasko da Gamom blistao dvostruki strelac Airton Lukas – 4:1

Dobrih mesec dana je bilo potrebno Horheu Sampaoliju da postavi stvari na svoje mesto i grače Flamenga natera da igraju onako kako znaju i umeju. Čuveni klub s brazilske Marakane očitao je fudbalsku lekciju gradskom rivalu Vako da Gami i prvi put u sezoni postigao četiri gola protiv jednog tima – 4:1 (4:0).

Blistao je dvostruki stelac Airton Lukas, koji je mrežu Lea Žardima pogađao u 42. i 45. minutu. Ipak, potez utakmice priredio je Čileanac Erik Pulgar, koji je u 14. minutu postigao pravi evrogol sa ivice kaznenog prostora i najavio fantastičnu goleadu svoje ekipe.

U prvih 45. minuta blistao je i Urugvajac Đorđan de Araskaeta, koji je bio asistent kod prva dva pogotka Sampaolijevog tima na ovom meču.

Flamengo se očigledno zadovoljio visokim vođstvom u prvom poluvremenu, pa je potpuno spustio loptu u nastavku utakmice i omogućio domaćinu da izbegne pravi debakl. Utešni pogodak za Vasko postigao je Žair sa ivice kaznenog prostora.

Klubu s Marakane ovo je bila četvrta pobeda u poslednjih pet utakmica, a ukupno peta u sezoni, pa je Flamengo iskoristio kiks vodećeg Botafoga na gostovanju Atletiko Paranenseu i prišao mu na dostižnih pet bodova zaostatka.

BRAZIL 1 – 9. KOLO

Fortaleza – Baija 0:0

Kruzeiro – Atletiko Mineiro 0:1 (0:1)