Seltik očekivano izbacio Sarajevo uz gol u stilu Barse (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 17.07.19. | 22:37

Na kraju je bilo 2:1

Posle pobede u gostima od 3:1 bilo je jasno da je Seltik već obezbedio prolazak u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona. Sarajevo je došlo u Glazgov čisto da pokaže da zna da igra fudbal i da što skuplje proda kožu i to mu je uspelo. Dali su gosti gol, izjednačili na 1:1 u 62. minutu, ali je domaći sastav preko Mekregora došao do još jedne pobede - 2:1 (1:0).

Nije bilo ovde previše tenzije, šanse Sarajeva su se merile u promilima, ali je Seltik želeo brzo da obezbedi novu pobedu pred svojim navijačima. I sve je počelo odlično po Seltik. Definitivno najlepši momenat meča bio je u 26. minutu.

Akcija u stilu Barselone. Krenuo je domaćin iz poslednje linije, lopta se polako kretala ka napred, plela se mreža, sve dok Kristi nije odapeo strelu u mrežu Sarajeva za vođstvo od 1:0. Izuzezno lepa akcija.

Međutim, Sarajevo je htelo barem do boda. I imala je rezultat 1:1 na pola sata do kraja. Iskoristili su gosti grešku Seltika, izuzetno, izuzetno lepo su iskoristili šansu, Rahmanović je proigrao Tatara, a ovaj je pogodio majstorski i doneo izjednačenje.

Ipak, Seltik nije dozvolio da ostane bez pobede na svom Seltik Parku. Pre svega, to se odnosi na Mekgregora. Posle dodavanja Morgana, Mekgregor se namestio i snažno šutirao. Nije tu Kovačević imao šanse.

Seltik je u narednom kolu kvalifikacija. Očekivano, zasluženo. U drugom kolu protivnik Seltika biće estonski Kalju što opet ne bi trebalo da predstavlja neki veći problem za tim Nila Lenona.

LIGA ŠAMPIONA, KVALIFIKACIJE - 1. KOLO (REVANŠ MEČEVI)

Škendija - Nome Kalju 1:2 (0:1)   /prvi meč 1:0/