Plzen (©Reuters)

Šokantan meč za titulu u Češkoj: Slavija iz penala u 91, Plzen iz penala u 95. (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 01.05.22. | 21:50

Gosti ostali prvi na tabeli sa dva boda više

Veliki derbi u Češkoj, koji je možda rešio pitanje prvaka. Slavija je dočekala Plzen sa dva boda zaostatka, a posle šokantane završnice utakmice, ostao je „status kvo“ na tabeli – 1:1.

Sam ishod nije ništa neobičan, ali jeste kako je do njega došlo. Slavija je povela i to golom u 91. minutu utakmice! Bogel je posle centaršuta u želji da izbaci loptu zakačio nogom po glavi Jurašeka, a poljski sudija Frankovski, koji je pozvan da deli pravdu kao neutralac, pokazao je na penal.

Kudela je stavio loptu na belu tačku i pogodio za 1:0, za ogromno slavlje na tribinama. Ali, tu nije bio kraj...

Igrao se peti minut sudijske nadoknade kada je Oskar napravio veliku grešku, povukao je Trusa, a arbitar iz Poljske je pokazao na penal. Čovek koji je samo četiri minuta ranije bio tragičar, Bogel, sada je dobio priliku za iskupljenje i uspeo je. Pogodio je penal, izjednačio na 1:1 i ostavio Plzen na čelu tabele.

Ostala su još tri kola do kraja, a i Slavija i Plzen će tek igrati mečeve sa Spartom, koja je na trećem mestu i u teoriji još ima šanse da dograbi titulu.