SRBIJA – OCENE: Blekijeva katastrofa i Piksijev fijasko

Vreme čitanja: 1min | pon. 28.11.22. | 13:44

Veliki minus za Stojkovića što je bez reakcije gledao preskupo zabavljanje na terenu, aplauzi za Pavlovića i Živkovića

Ovako smo u ludoj utakmici protiv Kameruna videli učinak Orlova i selektora Stojkovića.

Vanja Milinković SavićGolman
<p>anjak komunikacije između njega i Veljkovića pre kornera je kumovao dobrim delom prvim golom za Kamerun. Imao je srpski golman nekoliko dobrih odbrana, mada su to većinom bile lopte pravo u njega, kod udaraca koji su završili u mreži nije mogao bolje, ali tri puta mu se mreža tresla, previše za Srbiju, previše za Mundijal. </p>
Ocena
6.5
Nikola MilenkovićOdbrana
<p>Potpuno odsustvo koncentracije igrača koji bi trebalo da je komandant odbrane reprezentacije. Zaspao je i kod drugog i kod trećeg gola Kameruna, nije ispratio šta se dešava, nije ostao sinhronizovan sa ostalom dvojicom štopera i rezultat je za tili čas otišao od 3:1 do 3:3. Potpuno neobjašnjivi kiksevi za igrača takvog kalibra, makar se u Italiji, ako nigde drugo, radi na tome da poslednja linija uvek bude pod konac.</p>
Ocena
5
Miloš VeljkovićOdbrana
<p>do 78 - Kao protiv Brazila, počeo je dobro, a onda je krenuo u greške. Najpre nije dobro reagovao na Živkovićevu lošu loptu, koja je završila u korneru, a onda mu je kod istog kornera pobegao igrač na drugoj stativi i Srbija je primila gol. Kasnije se delom iskupio klizećim startom u 60. minutu kada je sprečio gotovo siguran gol Lavova.</p><p>&nbsp;</p>
Ocena
5.5
Strahinja PavlovićOdbrana
<p>do 56 - Momak sa srcem od planine. Ako nekad i nešto pogreši, ne može ništa da mu se zameri kada se vidi sa kakvim žarom ulazi u svaki duel, gura glavu tamo gde mnogi (ne iz ove reprezentacije) ne bi nogu. Na prvom Mundijalu u karijeri je postigao prvenac, kojim je digao Srbiji glavu iznad vode, već potonulu, uzdrmanu primljenim pogotkom iz prvog šuta rivala. Velika je šteta što se povredio, nadamo se samo da je neki trenutni bol, da ga neće sprečiti da zauzme mesto u timu protiv Švajcarske.</p>
Ocena
7.5
Andrija ŽivkovićVezni
<p>do 78 - Najbolja partija otkako igra u reprezentaciji, pogotovo po desnom boku. Jeste i njegova greška bila kod prvog primljenog gola, ali je i pre i posle toga u prvom poluvremenu bio daleko najagilniji i najkonkretniji fudbaler srpskog tima. Na kraju je imao fantastičnu asistenciju za Mitrovića za 3:1, a zašto je zamenjen u finišu, ostaje misterija.</p>
Ocena
7.5
Nemanja MaksimovićVezni
<p>Natrčao se zadnji vezni reprezentacije Srbije, pokušavao da poveže redove, da zatvori rupe, ali je i njegova igra ostala nekako slika i prilika Srbije danas: i sjajno i očajno, velike oscilacije, dobre akcije, pa greške. </p>
Ocena
6
Saša LukićVezni
<p>Uz Živkovića je najbolje otvorio utakmicu, nekih pola sata bio možda i najbolji naš igrač u centrali, a onda je napravio neverovatnu grešku u 43. minutu, poklonio je Kundeu čist zicer. Posle toga se više nije vratio na prethodni nivo, ostao je negde u međuprostoru iz kojeg niti je pomogao napadu, niti je spasavao odbranu.</p>
Ocena
6
Filip KostićVezni
<p>do 90. - Slavio se njegov povratak na teren, što se oporavio od povrede, ali mu je učinak na terenu bio – nikakav. Nijedan kvalitetan prodor ili centaršut, neke lopte jesu prozujale kroz šesnaesterac, međutim, daleko od napadača. Na kraju mu se ukazala i velika šansa za gol u 88. minutu i umesto udarca maltene je dodao loptu golmanu.</p>
Ocena
5.5
Sergej Milinković SavićVezni
<p>Prvih 40 minuta ga nije bilo na terenu. Alibi igra, prvom do sebe, mnogo lopti unazad. Potpuno razočaranje. A, onda je dao lep gol koji mu je dao previše samopouzdanja. U drugo poluvreme je izašao da se zabavlja. Težnja atraktivnosti kad joj nije ni vreme ni mesto je&nbsp;preskupo koštala Srbiju. Kod trećeg gola prodao je čistu loptu gurajući je kroz celu odbranu Kameruna ka Mitroviću, iako je bila golim okom vidljivo da se redovi opasno ljuljaju posle drugog pogotka Kameruna.</p>
Ocena
6.5
Dušan TadićVezni
<p>Na kontu mu se piše nova asistencija, koju je Pavlović sproveo u gol, ali očekivalo se mnogo više od kapitena Srbije, pogotovo posle jako slabog izdanja u prvom kolu. Imao je Tadić dobro dodavanje pred kraj, Mitrović je tukao pored gola, ali od „desetke“ Orlova se očekuje mnogo više takvih lopti, kojim bi spajao napadače sa golom. </p>
Ocena
6
Aleksandar MitrovićNapad
<p>Potpuno atipična utakmica za rekordera srpske reprezentacije. Postigao je gol, to je tačno, ali je promašio tri kolosalne šanse, koje su mogle još u prvom delu da reše utakmicu. Na kraju i u 90. minutu je pogodio golmana, mada je tu bio ofsajd. Nije bio njegov dan, a kada Mitru nije dan, obično se ni Srbija ne provede dobro.</p>
Ocena
6
Stefan MitrovićOdbrana
<p>od 56. - Odbrana Srbije je pukla maltene kako je ušao na teren. Ofsajd zamke su pokvarene na drugom delu terena, ali Mitrović nije uspeo da to popravi i sve je otišlo dođavola.</p>
Ocena
5.5
Marko GrujićVezni
<p>od 78. - Jedan pokušaj sa distance, jedna dobra reakcija u odbrani, ipak nedovoljni za ocenu.</p><p>&nbsp;</p>