Stivi Dži držao u šahu Old Traford, Junajted bez Ronalda nekako preživeo (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 10.01.22. | 22:50

Đavoli se plasirali u narednu rundu FA Kupa posle pobede nad Aston Vilom – 1:0

Kao nekada kada je bio kapiten Liverpula i prepoznatljivim bombama i energijom plašio krcat Old Traford. Tako je i večeras kao menadžer Aston Vila u stanju velikog straha Stiven Džerard držao navijače, igrače i stručni štab Mančester Junajteda. Međutim, slaba će to biti uteha za Stivi Džija koji je posle 90 minuta zanimljivog fudbala morao da pruži ruku Ralfu Rangniku i čestita mu na plasmanu u narednu rundu FA Kupa – 1:0.

Bez Kristijana Ronalda, koji je imao problem sa mišićima, Junajted je praktično preživljavao protiv Aston Vile. Posebno u drugom poluvremenu kada su gosti iz Birmingema počeli ozbiljno da rizikuju i ostavljaju mnogo prostora. Dva pogotka tima izt Birmingema poništena su posle intervencije VAR-a (zasluženo), nekoliko puta je spašavao De Hea, u par navrata nije bilo ni sreće za Aston Vilu.

Nisu uspeli gosti da drugi put ove sezone poharaju Old Traford, iako su ostavili bolji utisak nego u avgustovskom prvenstvenom okršaju. A sve je ukazivalo da će večerašnji okršaj imati sasvim drugačiji sadržaj i tok. Posebno kada je Mektomini u osmom minutu, posle centaršuta Freda, doveo domaćina u vođstvo. Ispostavilo se da je taj detalj primorao igrače Aston Vile da igraju sa mnogo više rizika. Posebno u drugom poluvremenu.

Već u 47. minutu poništen je zbog ofsajda pogodak Danija Ingsa. Isti igrač je još jednom bio u nedozvoljnom položaju kada je lepo šutirao, a loptu u praznu mrežu potom ubacio Oli Votkins. Značajno veći posed imala je Aston Vila u drugom poluvremenu. Morao je Junajted da igra agresivnije, a kako je to izgledalo najbolje ilustruju kartoni Dalotu, Šou i Fredu za pet minuta.

Istina, mogao je i domaćin da ranije obezbedi trijumf. Jednu lepu kontru upropastio je Grinvud.