Valjadolid od 0:2 do boda u Vitoriji (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 19.04.19. | 22:53

Alavesu izmiče karta za Ligu Evrope

Tako se ne može u Evropu! Alaves je jedno vreme bio kandidat čak i za Ligu šampiona, ali posle novog remija, kod kuće protiv „davljkenika“ Valjadolida, teško da će i do Lige Evrope – 2:2.

Imao je domaćin iz Vitorije vođstvo od 2:0 posle 25 minuta igre, a na kraju je Valjadolid odneo dragocen bod u borbi za opstanak.

Pokazali su ljubičasti da se neće predati dok god postoji šansa da se spasu selidbe u Segundu. Bili su na ivici ponora protiv Alavesa, ali im je Unai golom iz penala u 76. minutu doneo remi. Makar na jednu noć Valjadolid će spavati na bezbednom, a iznad Selte.

Nije tako izgledalo posle prvih pola sata utakmice. Alaves je poveo u 4. minutu golom Gvidetija, da bi u 24. duplirao tu prednost Džoni.

Nadu gostima doneo je Fernandez u 38. minutu i onda se ništa toliko značajno nije dešavalo na terenu do tog 76. minutu, kada je Valjadolid dobio penal za spas.

Alaves je u neverovatnom padu forme. Tim iz Vitorije je spojio petu utakmicu bez pobede. Karta za Evropu izmiče iz ruku...

(FOTO: Reuters)

ŠPANIJA 1 - 33. KOLO:

Alaves – Valjadolid  2:2 (2:1)