Vesino je anđeo čuvar Lacija, evropski recept stigao i u Seriju A

S

SS Lazio

pre 7 meseci

Lacio ove sezone igra toplo-hladno. U Seriji A, vise igra hladno. U takvim okolnostima, najteze je igrati protiv tima koji vam ne lezi. Takv tim je Atalanta sa kojom Lacio vec nekoliko godina ima ozbiljnih problema kada igra kuci. Lacio redovno pobedjuje (ili remizira) Atalantu u goste medjutim u Olimpiku je suprotno. Stoga, ne cudi izjava bivseg trenera Delia Rosija koji izjavljuje kako je Atalanta najtezi mogu protivnik u ovom trenutku. Utakmica je bila dobra sa mnogo sansi na obe strane. Lacio veoma brzo daje dva gola a uz malo srece do 20-tog minuta moglo je biti 4:0. Ipak, od 25 minuta pa sve do izjednacenja Atalanta je bio bolji, imao inicijativu, stvarao je sanse. Oba gola Atalanta je dala glavom gde se vidi "ruka" trenera posto u oba slucaja u zoni suta glavom, Atalanta je imala barem 5 igraca. Bravo za Gasperinija. Posle toga, Lacio preuzima inicijativu i stvara nekoliko poluprilika i akcija. To se isplacuje pred kraj utakmice, kada Kastejanos glavom fenomenalno nalazi Vesina koji efektnim poluvolejom matira juce odlicnog Musa.