©Starsport

Barsa nastavila put ka odbrani trona i zakazala El klasiko

Vreme čitanja: 1min | čet. 23.05.24. | 23:21

Katalonci drugom pobedom (97:92) eliminisali Tenerife u četvrtfinalu

Posle pobede na domaćem terenu, košarkaši Barselone savladali su Tenerife i u gostima (97:92), te su se posle dva duela plasirali u polufinale plej-ofa ACB lige.

U uzbudljivom i veoma efikasnom susretu domaćin je držao priključak, čak je imao i prednost od dva poseda tokom dela druge i četvrte četvrtine, međutim Katalonci su uspeli da u završnici utakmice naplate greške rivala i zakažu duele sa Real Madridom.

Najefikasniji akter susreta bio je Tomaš Satoranski sa 24 poena, dok je lider Tenerifa Bruno Fitipaldo postigao četiri manje. Srpski košarkaš Nikola Kalinić je proveo na parketu nešto manje od devet minuta i u tom periodu upisao dva poena uz jedan skok.

Katalonci su treći tim koji je izborio mesto u polufinalu, posle Reala i Unikahe, a naredni izazov na putu do odbrane krune predstavljaće dueli sa najvećim rivalom.

Prvi El klasiko zakazan je za 29. maj u Madridu.