Devin Buker (©AFP)

Bogdan promašio ulaz i trojku u poslednjem minutu, Sansi okrenuli Atlantu u čudnom finišu (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | ned. 07.11.21. | 06:03

Lejkersi se brukali u Portlandu, Vestbruk 1/13 iz igre, domaćin mogao da slavi i sa preko 40 razlike

Finiks Sansi niz od pet domaćinstava završavaju sa četiri pobede. Doduše, najozbiljniji rival u tom intervalu bio je upravo ovaj poslednji – Atlanta. Posle neočekivanog poraza od Sakramenta i uspeha u odmeravanju snaga sa Klivlendom, Nju Orleansom i Hjustonom, vicešampion NBA lige hodao je po tankoj ivici žileta i bio nadomak provalije, ali su Devin Buker i Frenk Kaminski zajedničkim snagama učinili da u istoj završe Hoksi!

Počupali su krila Jastrebovima Buker i Kaminski u ludoj završnici gde je gostima tako malo nedostajalo da konačno ostvare pobedu nad jednim ozbiljnim protivnikom, ali se sada još jednom pokazalo da će im biti potrebno mnogo rada kako bi povratili prošlosezonsku hemiju i kvalitet – 121:117 (25:26, 34:32, 27:40, 35:19).

Sve su preduslove imali Hoksi da ostvare lepu pobedu u domu drugog najboljeg tima NBA lige iz prošle sezone. Dugo je rezultat bio na klackalici, da bi gosti odigrali brutalnu treću četvrtinu i ubacili čak 40 poena čime su uspostavili kontrolu rezultata. Ali, kako je to sada postao običaj, izabranici Nejta Mekmilana su izgubili iskru i to je dovelo do kasnijeg preokreta, onda i poraza.

Ne može Bogdan Bogdanović da bude zadovoljan učinjenim uprkos tome što je ubacio 18 poena, pošto nije iskoristio dve verovatno najvažnije situacije na utakmici. Prvo neiskorišćen dvokorak, pa trojka i sve to u poslednjem minutu utakmice, što su Sansi i te kako znali da kazne! Bogdanović je meč završio sa još sedam uhvaćenih lopti, ali i 7/17 iz igre, uz 4/11 sa distance...

Pobeda Finiksa počela je da se kuva od pogotka Džeja Kraudera iz okreta, da bi Devin Buker pogodio svoju petu trojku i na tri i po minuta do kraja doveo Finiks na samo dva poena zaostatka (113:111). Nastavili su Sansi ozbiljno da pritiskaju rivala kome su se ruke vezale, pa je svaki naredni promašaj samo dodavao opterećenje, do tačke pucanja. U završna dva minuta ušlo se kod rezultata 113:113, posle čega je Bogdanović pogodio šut iz zakoraka unazad za 115:113 i tako kaznio grešku Kaminskog u koracima. Buker je u sledećem napadu pogodio jedno od dva slobodna bacanja, Bogdanović zatim nije mogao da pogodi važan šut levom rukom iz dvokoraka na minut do kraja, posle čega mu je Kaminski uzvratio zakucavanjem za prvo vođstvo domaćina posle dugo vremena. Na semaforu je stajalo 116:115, uz 45,5 sekundi. Bogdanović zatim nije bio siguran na šutu za tri, posle čega je Kris Pol sa linije slobodnih bacanja uvećao razliku. Jang je s istog odstojanja uzvratio, ali to je bilo to.

Buker je nastupom protiv Hoksa postavio ovosezonski lični rekord sa 38 poena gde je ubacio gotovo sve najvažnije šuteve – 13/20 iz igre, 5/9 za tri. Kaminski i Pol su mu pomogli sa po 16 poena, s tim da su svi imali po šest skokova, a prekaljeni organizator igre još 12 asistencija. Krauder je ubacio 15, a Lendri Šamet 12 poena. Ispred Bogdanovića na listi strelaca bili su Trej Jang sa 31 poenom i 13 asistencija, te Džon Kolins koji je na 26 poena dopisao 10 skokova. Jang, Bodanović i Kolins zajedno su pogodili čak 11 trojki, a ostatak tima samo još dve.

Portland je na svom parketu rutinski dobio Los Anđeles Lejkerse rezultatom 105:90 (36:14, 15:22, 42:26, 12:18) u jako čudnoj utakmici. Čudnoj jer je u tri od četiri deonice jedan tim uspevao da ubaci 15 ili manje poena, a dvaput je to bio domaćin! U drugoj 15 i poslednjoj 12 poena. Ali, sve su to Trejlblejzersi nadoknadili sa vrtoglava 42 poena u trećoj deonici, odnosno 36 posle uvodnih dvanaest minuta.

Lejkersi su i ovaj susret igrali bez povređenog Lebrona Džejmsa i još jednom se pokazalo koliko je ovaj tim van svakog balansa bez njega. Jezerdžije još i mogu da budu prezadovoljne što je konačna razlika bila “samo“ 15 poena, s obzirom da je tokom treće četvrtine Portland bio na dobrom putu da deklasira rivala i sa preko 40 poena razlike!

Demijan Lilard je utakmicu završio sa 25 poena i šest trojki iz četrnaest pokušaja (9/19 iz igre). Jusuf Nurkić je imao 15 poena i 17 skokova, dok je Malik Monk bio najefikasniji kod Lejkersa sa 13 poena. Karmelo Entoni je ubacio poen manje uz 4/14 iz igre i četiri promašaja sa distance. Još gori učinak imao je Rasel Vestbruk koji je uspešno realizovao samo jedan od trinaest šuteva na koš! Upisao je osam poena, devet skokova i šest asistencija.