Bogdan Bogdanović (©AFP)

Bogdanović ima poseban pik na Lejkerse, novi rafal za pobedu Atlante

Vreme čitanja: 4min | sre. 31.01.24. | 04:17

Boston nadigrao Indijanu uz 30 poena Džejsona Tejtuma, Njujork bolji od Jute uz 62 poena Divinćenca i Bransona

Nije 100 posto sigurno, ali vrlo je moguće da su Los Anđeles Lejkersi klub protiv kojeg Bogdan Bogdanović ima najbolji učinak u tokom dosadašnje NBA karijere. Uoči večerašnjeg okršaja protiv najvećeg rivala Sakramento Kingsa, kluba u kojem je proveo tri godine i stekao status pouzdanog NBA šutera, kapiten Srbije imao je prosek od 15,7 poena na 16 utakmica, a u noći za nama ubacio je još 18 poena i dodatno pojačao učinak!

Atlanta je pobedila Lejkerse rezultatom 138:122 (36:29, 31:27, 36:32, 35:34), a Bogdanović je ponovo bio glavna pokretačka snaga ekipe od igrača sa klupe. Ponovo je bio odlično raspoložen i nišanske sprave bile su mu podešene tako da je i u četvrtoj utakmici zaredom ubeležio četiri trojke! Sada iz devet pokušaja, odnosno 7/15 iz igre za nešto manje od 25 minuta. Bogdanović je svojim prvim hicem sa distance produžio niz uzastopnih utakmica u kojima je bio bar jednom precizan na 56, što je drugi najbolji niz od aktivnih igrača u NBA, dok je drugim stigao do 600 pogodaka, čime je postao tek šesti igrač Hoksa sa bar toliko realizacija van linije 7,24 metara. Takođe, Bogdanović je u meč ušao kao najbolji trojkaš kompletne Istočne konferencije, odnosno šesti u kompletnoj ligi i sada je na 141 pogotku.

Hoksi su maltene sve vreme vodili glavnu reč na terenu, izuzev uvodnih nekoliko minuta kada su Lejkersi vodili. Ipak, onog trenutka kada je domaćin stigao do prvog vođstva rezultatom 20:18, više nije ispuštao isto do kraja. U trećoj deonici razlika je iznosila i celih 20 poena, a posebno jak utisak Atlanta je ostavila u poslednjoj četvrtini tokom koje je rutinski iskontrolisala situaciju na parketu, zadržala ubedljivo vođstvo i na kraju zasluženo slavila.

U jeku spekulacija o mogućem trejdu Bogdana Bogdanovića u Minesotu Timbervulvse, publika u Stejt Farm Areni dala je svoje mišljenje o najavama da bi Dianđelo Rasel mogao u Atlantu kao deo paketa za Dežontea Marija.

"Ne želimo te", orilo se sa tribina. Rasel je utakmicu završio sa devet poena (3/11 iz igre, 1/5 za tri) i pet asistencija, a navijači su očigledno stavili do znanja sportskom sektoru da ne pristaju na takvu razmenu, pogotovo što bi Lejkersi u tom poslu mnogo bolje prošli.

Hoksi su napadački potpuno nadigrali Lejkerse, o tome govori i podatak da je pet od prvih sedam na listi strelaca bilo iz domaćeg sastava. Jeste Ostin Rivs, Bogdanovićev glavni konkurent za zvanje najboljeg šestog igrača, predvodio istu sa 28 poena (10/19 iz igre), ali onda su redom išli Trej Jang sa 26 poena (9/20 iz igre) i 13 asistencija, te Dežonte Mari sa 24 poena i jednim dodavanjem do dabl-dabla, Džejlen Džonson sa 19 poena i 11 skokova, te Sadik Bej sa 18 poena i osam uhvaćenih lopti. Lebron Džejms je kod Lejkersa imao 20 poena, uz devet skokova i osam asistencija za gotovo 36 minuta.

Boston se dodatno učvrstio na vrhu Istočne konferencije posle trijumfa nad Indijanom rezultatom 129:124 (36:26, 45:40, 25:37, 23:21) u meču koji će ostati upamćen po odličnoj roli Džejsona Tejtuma i drugoj četvrtini u kojoj je za 12 minuta palo 85 poena!

Tejtum je predvodio Seltikse sa 30 poena (12/19 iz igre, 4/9 za tri), uz po sedam skokova i asistencija, ipak najviše se istakao poenima u momentima kada je ekipi to bilo najpotrebnije i na kraju slomio otpor Pejsersa. Ipak, Boston je morao težim putem do pobede, iako je u drugoj četvrtini imao i 20 poena više posle nove baražne paljbe po obruču i dvocifrenog brojka trojki već sredinom perioda. Gosti su taj zaostatak uspeli ne samo da nadomeste za samo četiri i po minuta u trećoj deonici, već i nakratko da povedu, ali je posle tajm-auta Džoa Mazule sve došlo na svoje. Tejtum je pronašao odgovor za čvrstu odbranu Pejsersa i Boston više nije imao problem da se nosi sa jednim od najpotentnijih rivala u NBA ligi.

Mnogo više od samog poraza, sve u Indijani boleće stanje Tajrisa Halibartona koji se taman vratio iz povrede koja ga duže vreme muči i izgleda da se ponovo povredio. Da li ozbiljno ili ne, saznaćemo uskoro, ali činjenica da nije odigrao najbitniji period utakmice dovoljno govori u prilog tome da se nešto dešava... Utakmicu je završio sa 13 poena i 10 asistencija za 22 minuta. Najefikasniji u redovima Pejsersa bio je Eron Nejsmit sa 26 poena, 12 skokova i sedam asistencija, dok je posle Tejtuma listu strelaca domaćih predvodio Džejlen Braun sa 25 poena, dok je poen manje imao Derik Vajt. Paskal Sjakam je za Indijanu dodao 23 poena.

Njujork Niksi su na svom terenu bili bolji od Jute sa 118:103 (29:22, 28:27, 36:24, 25:30), a Donte Divinćenco i Džejlen Branson zbirno su postigli 62 poena! Divinćenco je imao svoju šutersku rapsodiju sa devet trojki iz 15 pokušaja i 33 poena ukupno (11/22 iz igre), dok je Branson dopisao 29 poena i devet asistencija. Kolin Sekston je za Džezere ubacio 22 poena.