
Dubai zarđao tokom pauze i pao u Ljubljani
Vreme čitanja: 3min | ned. 08.03.26. | 19:03
Srpski timovi mogli bi da profitiraju od poraza evroligaša u Sloveniji
Jeste Dubai u odličnoj formi, bori se i za plej-in u Evroligi, ali izgleda da je ova pauza i drama oko ratnog sukoba na Bliskom istoku i te kako uticala na njih. Morali su da napuste Dubai zbog bombardovanja, propustili su prošlo evroligaško kolo i izgleda malo zarđali dok nisu igrali i trenirali. Otišli su u Ljubljanu, gde su poraženi u drugom kolu plej-ofa ABA lige od Cedevita Olimpije – 93:80.
Ovo je pre svega odlična vest za Partizan Mozzart Bet, koji ako pobedi Bosnu može da pobegne direktnom rivalu za prvo mesto za jednu pobedu i tako drži sve u svojim rukama do kraja ovog dela takmičenja. Mada, ima još da se igra za oba večita rivala, ali ovo je dobra vest i za Crvenu zvezdu, koja ako pobedi u Klužu, dolazi na samo jednu pobedu zaostatka nad rivalom iz regionalnog takmičenja.
Izabrane vesti
Dubai nije nijednom imao prednost u prvoj četvrtini u Ljubljani, što je sve što je potrebno da se zna o početku meča. Jesu nametnuli svoj ritam na gostovanju, ali je i Cedevita Olimpiji odgovaralo da se mnogo trči i šutira, pa su imali prednost od prvog napada i nisu je ispuštali sve do završnice prve četvrtine. U poslednjem napadu Dubaija u prvoj četvrtini, Prepelič pogađa trojku za izjednačenje, da bi prvu prednost na meču doneo isti igrač trojkom na startu drugog kvartala. Za razliku od prve deonice, Dubai je konstantno vodio i održavao minimalnu prednost, sve do završnice prvog poluvremena. Škara je trojkom vratio vođstvo Cedevita Olimpiji, koja sa još tri poena do kraja prvog poluvremena i odličnom odbranom odlazi na veliki odmor sa plus četiri.
🔥🔥🔥
Častimo čitaoce Mozzart Sporta sa 2.000 dinara!
🔥🔥🔥
U trećoj deonici su ispustili +8 i dozvolili Dubaiju da opet povede, ali samo na kratko. Odlični Gibson vratio je prednost, povećao je i na šest poena viška, da bi na kraju treće četvrtine sve bilo kao što je i ostavljeno na poluvremenu. Domaćin je imao pred poslednjih deset minuta četiri poena plusa, a neverovatnu trojku je pogodio Metju Hurt, koja je podsetila malo na 'Sombor šafl' Nikole Jokića i njegove neverovatne poteze u završnicama napada.
Mnogo bolju odbranu igrao je domaćin u poslednjoj četvrtini, a preko Nikolića i Gibsona došli su do velikih +9 na četiri i po minuta do kraja. Nisu uspeli gosti da se trgnu jer su mnogo promašivali, posebno u šutu za tri poena, da bi Cedevita Olimpija na nešto manje od dva minuta do kraja otišla prvi put i na dvocifrenu prednost. Do kraja su je rutinski održali i ostvarili veliku pobedu.
Do trijumfa su ih predvodili Gibson sa 20 poena i osam asistencija, Nikolić sa 17, Houndo sa 16, Hurt sa 13 poena i osam skokova i Škara sa 12 poena. Ognjen Jaramaz upisao je osam poena.
Kod Dubaija su se istakli Musa sa 15, Kabengele sa 14, Bejkon i Prepelič sa po 11 poena. Petrušev je igrao samo osam minuta i upisao pet poena, Avramović dva i Dangubić jedan.
ABA LIGA, 2. KOLO PLEJ-OF
Budućnost – Igokea 99:67
/Tanasković 23 – Musić 13/
Cedevita Olimpija – Dubai 93:80
/Gibson 20 – Musa 15/
Kluž – Crvena zvezda /u toku/





.jpg.webp)











