
FMP stigao do prve pobede, Spartak nastavlja da niže trijumfe
Vreme čitanja: 2min | sub. 11.10.25. | 20:40
Svladani SC Derbi i Beč u 2. kolu ABA lige
Tri ABA meča su danas počela u istom terminu i u sva tri navrata su srpski timovi ostvarili pobede. O trijumfu Partizan Mozzart Beta ste mogli da čitate u posebnom tekstu, a ovde ćemo se koncetrisati na trijumfe FMP Železnika i Spartaka iz Subotice.
Panteri su slavili posle preokreta protiv SC Derbija. Podgoričani su sjajno otvorili meč, imali dvocifrenu prednost od 12 poena posle prve deonice,ali se onda tim iz Železnika probudio.
Izabrane vesti
U drugoj deonici domaći igrači su se razbudili. FMP je ubacio čak 31 poen u tom periodu, nešto slično je ponovio i u četvrtom zbog čega je ostvarena pobeda rezultatom 87:80.
Tandem Džošua Skot i Filip Barna je dominirao sa po 19 poena u pobedi, dok je 14 dodao Petar Grojić.
Sa druge strane Spartak je nastavio da igra sjajnu košarku na startu sezone. Ekipa Vlade Jovanovića je sada bez previše muka srušila debitanta Beč 79:66.
Svaku deonicu je klub iz Subotice rešio u svoju korist protiv tima koji se još traži u ABA takmičenju koji je očigledno ozbiljan iskorak u kvalitetu u odnosu na sve što je ovaj klub do sada video.
Igor Drobnjak je prednjačio u pobedi Spartaka sa 21 poenom i to za svega 20 minuta na parketu.
ABA LIGA 2. KOLO
Subota
Split - Partizan Mozzart Bet 81:86
/Majers 23 - Vašington 23/
FMP - Studentski centar 87:80
/Barna 19 - Gegić 15/
Spartak - Beč 79:66
/Drobnjak 21 - Mahalbašić 12/
Budućnost - Cedevita Olimpija
Krka - Kluž
Nedelja
12.00 Mega - Bosna
18.00 (5,50) Borac Mozzart (19,00) Dubai (1,20)
20.00 Ilirija - Zadar