Garlandov jubilej za novu recku Kavsa i nastavak potere za Netsima i Filom

Vreme čitanja: 3min | pon. 06.02.23. | 01:20

Bankero najbolji u pobedi Orlanda, Bol najefikasniji

Pitanje je kada će se Klivlend Kavalirsi ponovo naći u situaciji da budu konkurentni za šampionski prsten, mada i bez toga mlado jezgro kluba koji je u ovom veku podigao Lebron Džejms ove sezone izgleda fantastično.

Kavsi su slavili na gostovanju Indijani rezultatom 122:103 (27:25, 35:21, 36:38, 24:19) i nastavili da jure Bruklin Netse i Filadelfiju Seventisikserse koji drže treću i četvrtu poziciju na tabeli Istoka.

Susret je obeležio jubilej Darijusa Garlanda pošto je stigao do 500. trojke u NBA karijeri! Ispostavilo se da je treća iliti poslednja njegova bomba sa distance bila ujedno i najvažnija na utakmici. Njegov uspešni hitac u poslednjoj četvrtini dao je Klivlendu zamajac da privede susret mirnijem kraju, posle čega su se i Pejsersi predali.

Verovatno najveća Garlandova vrlina kada je izlazio iz koledža bio je upravo njegov šut za tri, koji je uspeo da pretoči u jako oružje u najjačoj konkurenciji. Po utakmici beleži nešto više od dve trojke, a karijerni procenat mu je 38 odsto.

Podsetimo, jedan od najboljih mladih plejmejkera današnjice letos je potpisao petogodišnji ugovor vredan 193.000.000 dolara, najveći u istoriji franšize.

Kod domaćina standardno se najviše istakao Majls Tarner sa 27 poena i 10 skokova. Ajzak Okoro i Donovan Mičel su Garlanda ispratili sa 20, odnosno 19 poena.

Kavsima je ovo treća pobeda u poslednje četiri utakmice, dok je Indijana došla do četvrtog poraza u prethodnih pet mečeva...

Dvostruki uzastopni ruki meseca Paolo Bankero predvodio je Orlando do nove pobede, ovog puta nad Šarlotom koji se večeras ozbiljno mučio sa linije slobodnih bacanja - 119:113 (28:37, 34:21, 28:27, 29:28).

Potencijalni italijanski reprezentativac ponovo je izgledao dominantno na parketu i pobedi je doprineo sa 20 poena i 10 skokova. Vendel Karter Džunior ispratio ga je sa istim napadačkim učinkom, uz dva skoka više. Markel Fulc i Franc Vagner dopisali su po 14 poena, a ovo je bila deveta recka Medžika na strani.

Hornetsima definitivno ne cveta cveće, a mnogi će se verovatno zapitati da li je domaćin ovoliko problema sa crte imao namerno ili slučajno... Naime, Šarlot je u poslednjoj četvrtini ubacio samo jedno od devet slobodnih bacanja, dok je Orlando bio na 13/15! Ukupno je domaćin ostao na 12 promašaja (11/23), dok je sastav sa Floride imao tek tri neiskorišćena penala (27/30).

“Kada tako nešto radite, naravno da ćete da izgubite. Jako je frustrirajuće“, izjavio je Lamelo Bol posle utakmice u kojoj je bio najefikasniji sa 33 poena (13/24 iz igre, 6/13 za tri), osam skokova i šest asistencija. Čak 26 poena Bol je ubacio u drugom poluvremenu! Za razliku od njega Teri Rozir je 21 od 24 poena spakovao u prvom delu...

Šarlot je i pored svih problema sa penala imao nekoliko prilika da preokrene rezultat u svoju korist. Posle tri četvrtine Orlando je imao samo pet poena više, pa je Bol vezanim trojkama otvorio poslednji interval i doneo nakratko prednost domaćinu (91:90). Inicijativa Hornetsa nije trajala dugo, pa su gosti na leđima Fulca stigli do 110:103, a kada je Mejson Plamli ispustio četiri uzastopna slobodna bacanja, bilo je jasnije kome će otići pobeda. Vagnerov pogodak na 35 sekundi pre kraja rešio je svaku dilemu.