Trej Jang (©AFP)

Jang sa 41 poenom ugasio Klivlend, Bogdanović punio sve kolone; Janis blistao sa 50 poena (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | sre. 16.02.22. | 04:40

Dalas okrenuo Majami i slavio na Floridi uprkos lošim procentima Luke Dončića

Možda se Atlanta na kraju ne plasira u doigravanje samo godinu posle učešća u finalu Istoka, ali tim Nejta Mekmilana i te kako zaslužuje da bude makar deo plej-in turnira. Hoksi su na svom parketu savladali trećeplasirani Klivlend rezultatom 124:116 (34:36, 32:25, 28:29, 30:26) i naneli mu drugi uzastopni poraz u pravom trojkaškom obračunu. Atlanta ih je ubacila 14, Klivlend 16.

Kao i obično prva figura Atlante bio je Trej Jang koji je pobedu uobličio sa 41 poenom (13/22 iz igre, 4/7 za tri), te devet asistencija. Pratio ga je Danilo Galinari sa 25, pa Deandre Hanter sa 18 poena, dok je Bogdan Bogdanović za 29 minuta punio sve statističke kolone. Na kraju njegovih 10 poena, uz sedam uhvaćenih, četiri ukradene i tri podeljene lopte! Iz igre je imao polovičan učinak (4/8), mada ga trojke nisu preterano htele (2/6).

Kavsima je ovo prvi uzastopni poraz još od kraja prošle godine. Darijus Garland je ubacio 30, Evan Mobli 21, a Kevin Lav 20 poena. Ovog puta nije bilo prepoznatljive odbrane Klivlenda. Kavsi su, podsetimo, 23 puta ove sezone svoje rivale zaustavljali na ispod 100 poena, ali večeras nisu imali nikakvo rešenje za Jangove minijature.

Gosti su zvali tajm-aut posle Jangove asistencije za Hantera i 113:104 na nešto manje od pet minuta do kraja. Jang nije iskoristio sledeći napad, Garland je proigrao Džereta Alena i prednost Hoksa se lagano topila. No, Jang je u narednih nekoliko poseda učinio da se Klivlend ipak ne ponada eventualnom brejku, a posle njegovog prodora za 122:114 na minut i po pre isteka vremena bilo je gotovo sve rešeno.

Dalas je dominirao drugim poluvremenom i slavio na gostovanju Majamiju rezultatom 107:99 (23:28, 28:31, 30:19, 26:21) iako su igrali bez Tima Hardaveja Džuniora, Redžija Buloka, Treja Burka, Markisa Krisa i Tea Pinsona.

Mavsi su na poluvremenu imali osam poena zaostatka, a protivniku su dozvolili čak 59 poena. Luka Dončić je bio zadržan na samo tri pogotka iz igre iz samo devet pokušaja, za učinak od deset poena. Sve se okrenulo u nastavku kada je tim Džejsona Kida dotegao odbranu i dozvoli protivniku samo 40 poena nastavku.

Dalas je imao čak petoricu dvocifrenih igrača, ali i šestoricu sa bar dve trojke. Ukupno Dalas ih je pogodio čak 18! Protivnik tek sedam... Novajlija Davis Bertans ubacio je 12 poena, uključujući tri trojke za 13 minuta na debiju. Spenser Dinvidi je spakovao pet asistencija i upravo su njegove plejmejkerske karakteristike imale možda i ključnu ulogu u podizanju kvaliteta napada. Dončić je odigrao daleko od svojih mogućnosti, ali je ipak imao 21 poena (5/19 iz igre, 2/7 za tri, 9/12 slobodna bacanja), uz deset skokova i šest asistencija. Privlačio je veliku pažnju odbrane Majamija, dok su njegovi saigrači iskoristili momentum i režirali pobedu. Maksi Kleber doprineo je sa 19 poena i pet blokada za 34 minuta. Boban Marjanović nije igrao.

Kod domaćina Džimi Batler imao je 29 poena (8/18 iz igre) i 10 skokova, dok je Bem Adebajo dopisao 21 poen i 12 uhvaćenih lopti. Dalasu je ovo peta recka u poslednjih šest utakmica, Majamiju prvi poraz nakon pet vezanih pobeda.

Aktuelni šampion Milvoki uspeo je uz dosta muke da nadigra Indijanu, a uprkos tome što je Janis Adetokunbo imao 50 poena pobednik je odlučen tek u poslednjoj deonici.

Grčki as odigrao je treću utakmicu u karijeri sa bar 50 poena, a ovo mu je prva još od one protiv Finiksa kojom je overio Baksima šampionsku krunu u julu! Utakmicu je završio sa neverovatnih 17/21 iz igre, a zanimljivo je da je imao isti broj promašaja i sa linije slobodnih bacanja (14/18). Uhvatio je još 14 lopti, uz četiri asistencije. Sve za 36 minuta na parketu

Badi Hild je pokušao da bude kontrateža Janisu, ali mu je to samo delimično uspelo. Ubacio je 36 poena (14/20 iz igre), uz osam trojki iz dvanaest pokušaja! Kris Midlton je na jednoj strani dopisao 19, a Tajris Haliburton 17 na drugoj strani.

Milvoki je tako prekinuo niz od dva poraza i ostao u igri za prvo mesto na tabeli, dok je Indijana posle sedmog uzastopnog neuspeha sve dalje od plej-of zone...