Janis Pelikansima ubacio 42 poena, Dončić skroman u Minesoti, Pokuševski dao osam poena u drami sa Portlandom

Vreme čitanja: 2min | uto. 20.12.22. | 04:43

Grčki as nezadrživ za odbranu Pelikansa - 128:119

Fantastični Janis Adetokunbo imao je blistavo veče u Nju Orleansu, gde je za 34 minuta na perketu postigao 42 poena, uz 10 skokova, 22. pobedu Baksa u sezoni - 128:119.

Grčki as je imao pravo poentersko nadmetanje sa sjajnim Jonasom Valančijunasom, koji je meč okončao sa 37 poena, 18 skokova i pet asistencija. Njih dvojica su u potpunu senku bacila sjajan učinak dvojice igrača na ovom meču. Si Džej Mekolum je postigao 31 poen, uz osam skokova i devet asistencija za domaći tim, dok je kod gostiju Bruk Lopez ubacio 30, uz sedam skokova.

Milvoki je vodio praktično tokom čitave utakmice, mada su Pelikansi u završnici uspeli da stignu i do minusa od svega tri poena (114:117). Međutim, nisu imali snage za potpuni preokret, što su gosti iskoristili i slavili bez većih problema.ž

Skromno veče Luke Dončića obeležilo je prilično lagan poraz njegovog Dalasa u Minesoti (106:116). Slovenac je postigao 19 poena i imao šest skokova i sedam asistencija, ali je potpuno ostao u senci odličnih domaćina. Po 27 poena, uz 13 skokova, kod Timbervulvsa imali su Entoni Edvards i Naz Rid, dok je najefikasniji kod Mevsa bio Spenser Dinvidi sa 20 poena.

Slavlje Minesote se nijednog trenutka nije dovodilo u pitanje. Domaćin je u poslednjoj deonici imao i 21 poen razlike (104:83), pa su gosti u završnici samo uspeli da poraz učine podnošljivijim.

Najdramatičnije je bilo u Oklahomi, gde je nezadrživi Šej Gildžes Aleksander ubacio presudne poene 0,9 sekundi pre kraja u uzbudljivoj završnici protiv Portlanda (123:121).

Upravo on je dominirao tokom čitave utakmice, postigao je 35 poena za 36 minuta na parketu, uz šest asistencija, a onda je uzeo loptu u svoje ruke u odlučujućem napadu i zasluženo postao heroj. Sa druge strane, Lilard je postigao 28, a Grent 26 poena. U pobedničkom timu osam poena, uz šest skokova i tri asistencije postigao je srpski reprezentativac Aleksej Pokuševski. On je na parketu proveo nešto više od 23 minuta.