Nikola Jokić (©AFP)

Jokiću srpski derbi, Somborac umalo do novog tripl-dabla, Bogdanovi Hoksi pregaženi u Koloradu (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | pon. 29.03.21. | 05:24

Nagetsi lako izašli na kraj sa Atlantom na svom terenu – 126:102. Centar domaćeg tima 16 poena, 10 skokova i osam asistencija. Nije igrao u poslednjoj četvrtini. Bogdanović devet poena u poraženom timu

Nema zime za Nagetse kada Nikola Jokić igra u MVP stilu. U srpskom derbiju u Koloradu, u najjačoj košarkškoj ligi na svetu, Denver je pregazio Atlantu Bogdana Bogdanovića sa 126:102. Srpski centar je dobio bitku protiv reprezentativnog saigrača i što se tiče učinka na terenu.

Somborcu su dve asistencije falile za 13. tripl-dabl u sezoni. Za samo 28 minuta i 13 sekundi (nije igrao u poslednjoj četvrtini), Jokić je postigao 16 poena. Iz igre je šutirao 7/12, za tri poena 1/2. Imao je i 10 skokova i osam asistencija. U prvom poluvremenu, Jokić nije mnogo forsirao šut, više je razigravao saigrače. Nije imao promašaj iz igre (4/4), uz jedno nerealizovano slobodno bacanje za 17 minuta na parketu.

S druge strane, Bogdan Bogdanović je na paketu proveo 22 minuta i 50 sekundi. Postigao je devet poena, od toga sedam u prve dve četvrtine, uz šut iz igre 4/9, za tri poena 1/3. Imao je i po jedan skok i asistenciju. Hoksi su vodili u prvoj četvrtini, ali su se Nagetsi razigrali u drugih 12 minuta i na odmor otišli sa dvocifrenom prednošću – 65:55. Gosti su se držali do četiri minuta pre kraja drugog perioda igre. Na semaforu je pisalo 49:49, a onda je domaći tim napravio seriju 16:6.

U nastavku, Denver je dodao gas i bez problema ostvario 28 pobedu u sezoni, uz 17 poraza, i trenutno je šesti u Zapadnoj konfrenciji. Atlanta je sada na polovičnom učinku od 23 trijumfa i poraza. Prednost je u jednom trenutku bila i +33 - 123:90, ali u poslednjih dva minuta gosti su uspeli, koliko-toliko da ublaže visok poraz.

Trener tim iz Kolorada Majkl Meloun imao je dosta raspoloženih igrača. Nije morao da forsira dve glavne zvezde Jokića i Marija. Odličnu partiju pružio je Džamajkl Grin koji je sa 20 poena bio je najbolji strelac svog tima. On je odlično iskoristio šansu. Igrao je samo nešto manje od 14 minuta. Šut ga je služio 7/12, a za tri poena 3/5. Imao je i sedam skokova. Kanađanin Džamal Mari je postigao 17 poena. Novajlija u timu Nagetsa, pojačanje iz Orlanda, Aron Gordon, na debiju u novoj franšizi, imao je 13 poena za nešto više od 20 minuta na parketu i najavio da će biti veliko pojačanje u nastavku sezone. Dvocifreni učinak imali su Majkl Porter sa 15 i Vil Barton sa 12 poena. Drugi novajlija koji je stigao prošle nedelje u trejdu, centar Džaval Mekgi nije igrao za prošlogodišnjeg finalistu plej-ofa Zapadne konferencije.

Utorak, 19.00: (3,90) Crvena zvezda (16,0) Milano (1,30)

Kod Hoksa Trej Jang je sa 21 poenom bio najefikasniji košarkaš na meču. Italijan Danilo Galinari je postigao 14, Džon Kolins 11, a novajlija Klint Kapela 10 poena. Ostali su imali jednocifreni košgeterski saldo.

Denver se revanširao Atlanti za poraz u januaru, kada su Nagetsi izgubili u Džordžiji (115:123). Tada nismo gledali srpski obračun jer je Bogdanović bio van parketa zbog povrede kolena koja ga je dva meseca odvojila od terena.

Portland je pobedio Toronto u Tampi sa 122:117, uz dobre partije udarnog tandema Blejzersa Si Džej Mekaluma sa 23 i Dejmijana Lilarda sa 22 poena. Kod domaćina, šampiona NBA lige iz 2019. godine, centar Paskal Sijakam je ubacio 26.

Bez dvojice superstarova, Lebrona Džejmsa i Entonija Dejvisa, Los Anđeles Lejkersi su uspeli da pobede u Stejpls centru Orlando Medžik sa 96:93. Šampiona NBA lige predvodili su Denis Šreder sa 24 i Kajl Kuzma sa 21 poenom. U timu sa Floride, koji je prošle nedelje ostao bez Nikola Vučevića i Arona Gordona, Dvejn Bejkon je bio najbolji sa 26 poena.

U moru lošig vesti za Jezerdžije prethodnih nedelje, objavljeno je da će narednih dana ugovor sa timom iz Los Anđelesa da potpiše jedan od najbolih centara lige Andre Dramond. On je na startu sezone igrao za Klivlend Kavalirse, ali je dogovorio prekid saradnje s timom iz Ohaja. Radi se o devetom piku na draftu 2012. godine koji je osam godina igrao za Detroit Pistonse.