Pokuševski dvocifren treći put u novembru, Oklahoma konačno slavila (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 12.11.22. | 04:46

Srpski košarkaš ubacio 14 poena u pobedi nad Torontom, lupao rampe, zakucavao…

Aleksej Pokuševski kakvog smo čekali! Srpski košarkaš u novembru igra kao preporođen. Dabl-dabl partija od pre dve noći (17 poena, 10 skokova) u tesnom porazu od Milvokija dala je krila nekadašnjem košarkašu Olimpijakosa da još jednom pokaže šta zna što je ovaj i uradio. Pokuševski je večeras protiv Toronta ubacio 14 poena i tako doprineo ubedljivom trijumfu Oklahome, prvom posle četiri vezana poraza – 132:113.

Treći put ovog meseca Pokuševski je završio utakmicu sa dvocifrenim brojem poena. I nije samo do poena, bilo je u repertoaru srpskog krila zakucavanja, rampi, prodora kroz kompletnu odbranu rivala… Za 23 minuta na parketu, pored 14 poena (uz šut iz igre 6/10), još i četiri blokade i pet skokova. Deluje kao da se polako oslobađa pritiska i demonstrira potencijal koji poseduje.

Posebno bitni bili su njegovi poeni na startu drugog poluvremena. Već u prvom napadu pogodio je trojku uz faul, koji minut kasnije i zakucao za odlazak Tandera na plus 17 (80:63). Delovalo je kao da u tim trenucima srpski košarkaš hvata zalet, ali je na početku četvrte deonice napustio parket i više se nije vraćao u igru, te nije imao priliku da popravi najbolji poenterski učinak u sezoni postavljen na prošloj utakmici (17 poena).

A vrlo verovatno da bi se upravo to dogodilo, jer Reptorsi u nastavku nisu pružali ni izbliza veliki kao u prvom poluvremenu. Prednost Tandera samo se uvećavala da bi posle uzastopnih trojki Trea Mena dostigla maksimalnih plus 29. Ipak, zahvaljujući odličnoj četvrtini Malačija Flina (svih 12 poena ubacio u poslednjoj deonici), Toronto je ionako najteži poraz u sezoni uspeo da ublaži.

Najefikasniji u timu Oklahome bio je Omoruji sa 22 poena, Gildžos Aleksander je ubacio 20, dok je Vigins uz 17 koševa dodao pet skokova i sedam asistencija. U suprotnom taboru Buše je stigao do dabl-dabla (20 poena, 12 skokova), a istakli su se još Vanvlit i Barns sa po 15 poena.