Proključala Morača spržila CSKA! Kako su samo pljuštale trojke, Higins promašio šut za pobedu

Vreme čitanja: 2min | pet. 23.11.18. | 22:22

Sjajan meč u Podgorici, za uživanje - 93:92

Fantastična košarka u Podgorici! Budućnost je srušila CSKA rezultatom 93:92 u Evroligi! Pobeda za pamćenje.

Pogode jedni trojku, pa drugi, pa koš iz reketa, pa odgovor na drugoj strani... Kao tenis da smo gledali, glava je "letela" s jedne na drugu stranu. Mnogo dobrih poteza. U poslednji minut se ušlo s rezultatom 91:90. Budućnost imala napad na kraju, Edvin Džekson je šutnuo sa 10 metara, promašio sve,  Danilo Nikolić je uhvatio loptu ispod koša i doveo Budućnost u prednost na 5,4 sekundi pre kraja. CSKA je imao poslednji napad, Kori Higins je šutirao s poludistance i promašio.

Erupcija u Morači je nastala! Erl Klark je dao 18 poena, Nemanja Gordić 17, a Danilo Nikolić je bio iks faktor sa 14 poena. Kakve je samo trojke davao... Druga vezana pobeda Budućnosti u Evroligi na svom parketu. Posle Baskonije pao velikan CSKA. Kod Armejaca je najefikasniji bio Nando De Kolo sa 19 datih poena, dok je Vil Klajburn dodao 15. Ovo je prvi poraz CSKA u sezoni Evrolige.

Bila je atmosfera u Morači zaista odlična, koristila je Budućnost snagu navijača i odličan šut za tri poena da se nosi sa velikanom evropske košarke. Pritiskali su Plavi, a Armejci stalno održavali par poena prednosti koševima iz teških situacija. CSKA je dominirao u prvom poluvremenu. Dovoljno je samo reći da su Armejci na poluvreme otišli sa prednošću od 49:35. Sa 14 poena viška. Ali, treća deonica je bila nešto sasvim drugačije. Budućnost je izašla na parket da pokaže šta zna, Morača je počela da pruža ono što je propustila u prvim utakmicama na startu Evrolige.

Pritisak sa tribina je bio veoma jak, na parketu su Plavi šili trojke preko KlarkaGordićaNikolića, a Armejci su se trudili da se održe u prednosti i izdrže te nadahnute napade.

Epilog svega je bio to što je Budućnost ušla sa 30 datih poena. Bio je to samo uvod u veliku borbu. Budućnost je čudesnom trojkom Nikolića došla do izjednačenja (71:71) na osam minuta pre kraja. Ipak posle nesportske CSKA je brzo otišao na pet razlike. Igralo se u tim momentima trojka na trojku. Sve je prštalo na parketu.