Šta to beše odbrana? Netsi ubacili Voriorsima 91 poen za poluvreme, Indijana Bostonu 71!

Vreme čitanja: 2min | čet. 22.12.22. | 03:46

Sramotna izdanja prošlogodišnjih finalista...

Nije se nikada igra Golden Stejta zasnivala na bogzna kakvoj defanzivi, uostalom, radi se o petoj najgoroj odbrani NBA lige ove sezone. Međutim, ono što su Voriorsi uradili šampion sebi nikako ne bi smeo da dozvoli, čak iako u timu nema prve zvezde poput Stefa Karija i Kleja Tompson kakav je slučaj bio večeras.

Naime, ekipa Stiva Kera dozvolila je Bruklinu da mu za poluvreme ubaci 91 poen, 46 u prvoj četvrtini, 45 u drugoj... Da, dobro ste pročitali, 91 poen. Koliko je zapravo poražavajuć učinak govori podatak da su samo dve ekipe u istoriji NBA za poluvreme primile više poena. Denver od Finiksa 1990. godine (107) i Čikago baš od Golden Stejta pre pet godina (92). Na kraju ništa drugo nije ni bilo za očekivati osim ubedljivog slavlja Netsa, sedmog uzastopnog 143:113.

Bruklin je ujedno ispisao istoriju franšize po broju ubačenih poena u uvodne dve četvrtine utakmice… Brutalno su Netsi šutirali u prvom poluvremenu, pogodili 71 odsto šuteva iz igre, 13 od 19 trojki, sve to bez Kajrija Irvinga... Kevin Durant bio je najefikasniji sa 23 poena, a pride je zabeležio sedam skokova, pet asistencija i ukrao četiri lopte.

Pored Duranta, još osmorica košarkaša Bruklina ubacili su dvocifren broj poena večeras. Samer se zaustavio na 16, O’Nil je imao 14, Mils 13, Voren i Kari po 12, Heris 11, Klekston i Simons po 10… Među Voriorsima istakao se Vajzmen sa 30, dok su po 17 postigli Boldvin Džunior i Mudi.

I drugi finalista iz prošle sezone brukao se večeras. Doduše, Boston je bio nešto bolji pošto mu je Indijana za poluvreme dala 71 poen! Kad se podvuče crta, dva tima koja su se letos borila za prsten, posle prvog dela igre imala su zbirno 68 poena zaostatka (Boston gubio 43:71, Golden Stejt 51:91). Seltiksi su se na kraju umalo i vratili u život, ali ogroman zaostatak iz prvog poluvremena ipak nisu uspeli da nadoknade u potpunosti pa su upisali i treći vezani poraz - 117:112.

Daleko najzaslužniji za to što je Boston uopšte došao u priliku da zakuva utakmicu je Džejson Tejtum koji je meč završio sa 41 poenom, daleko najviše na utakmici. Braun i Brogdon kao sledeći najefikasniji u poraženom timu zbirno su ubacili 37 poena (Braun 19, Brogdon 18), a dvocifren u ekipi Seltiksa bio je još samo Gauser sa 10 koševa. U Indijani se istakao Halibarton sa 33 poena, Nesmit je imao 15, Duarte 14, a Tarner 10.