""
""

Evandro golom ukrotio Mlade lavove za kraj sezone (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 11.05.14. | 19:00

Eštoril pobedio Sporting golom iz penala u jednom od tri poslednja meča Primeire

Završena je sezona i u Portugalu, za kraj tri minimalca, a lisabonski Sporting je porazom stavio tačku na odličnu godinu u kojoj je zauzeo drugo mesto i plasirao se u Ligu šampiona, dželat je bio bivši igrač Crvene zvezde Evandro.

Vezista je u petom minutu utakmice uspešno izveo penal i doneo prednost svojoj ekipi, a rezultat 0:1  je ostao na snazi do kraja meča.

Žil Visente je savladao Nasional golom Vijane u 31 minutu, dok je Maritimo je bio bolji od Rio Avea pogotkom Derleja.

Međutim, sve se znalo još  ranije. Benfika je prvak,  Sporting ide direktno u Ligu šampiona, Porto u kvalifikacije, dok će se Estoril i Nasional boriti za mesto u grupnoj fazi Lige Evrope. Status prvoligaša izgubio je Oljanense, Pasoš Fererira će slamku spasa potražiti u baražu sa Penafijelom.