Dika Mem (©TV turnir šampiona)

Barsa dominantno do titule u Doboju: Mem i Vargas skinuli krunu Al Ahliju

Vreme čitanja: 3min | pet. 18.08.23. | 21:53

TV turnir šampiona: Katalonci ubedljivi u finalu protiv ekipe iz Kaira – 37:31 (23:12) pred više od 2.000 gledalaca

(od izveštača Mozzart Sporta iz Doboja)

Barsa s druge planete. Doboj je dobio novog šampiona. Katalonci su skinuli krunu Al Ahliju, domininirali su u finalu i lako pobedili velikana iz Kaira sa 37:31 (23:12).

Tim Karlosa Ortege pobedio je sva četiri meča na 54. TV turniru šampiona i opravdao ulogu favorita. Fantastično je prvak Španije odigrao prvih 30 minuta, dao je čak 23 gola, imao + 11. Blistao je na golu Gonzalo Perez de Vargas koji je imao čak 13 odbrana u prvih 30 minuta. Odlični su bili i kapiten Dika Mem i raspucani pivotmen Luis Frade i levo krilo Hampus Vane.

Pobednik je bio odlučen već sredinom provog poluvremena. Kao švajcarski sat je funkcionisao napad, Dika Mem je pogađao, asistirao pivotmenu, dok je Perez de Vargas spustio roletnu egipatskom timu. Već u 15. minutu bilo je +8 – 13:5. U nastavku he bilo samo otaljavanje posla na obe strane. Barsa je povukla ručnu, a Al Ahli je preko raspucanog Mohsena uspeo da ublaži poraz.

Najefikasniji kod Barselone bio je kapiten Dika Mem sa sedam golova, koliko je dao i Hampus Vane, od toga pet sa linije sedam metara. Luis Frade se pet puta upisao u listu strelaca. Bivši kapiten Gonzalo Perez de Vargas je imao čak 13 odbrana u prvom poluvremenu, dok je Danac Emil Nilsen sakupio sedam uspešnih intervencija. Šansu u poslednjih pet minuta je dobio i mladi Filip Šarić, sin Danijela Šarića, nekadašnjeg asa Katalonaca. Uspeo je da odbrani fantastično posle kontre Egipćana i dobije ovacije krcate dvorane u kojoj je bilo više od 2.000 gledalaca.

Kod Al Ahlija najraspoloženiji bio je levoruki desni bek Ramdand Mohsen sa devet golova. Golman Taha Abdelrahman je imao sedam odbrana.

Treće mesto zauzela je Vojvodina, četvrti je Monpelje, peti Zagreb, šesti Eurofarm Pelister, sedmo Celje, a poslednjeplasirala je domaća Sloga.

Pre početka finala, ovacije dobojske publike i prigodne plakete od predsednika Organizacionog odbora 54. TV turnira šampiona u Doboju, Danijel Šarića, dobila je zlatna generacija jugoslovenskih rukometaša koja je 1986. godine postala prvak sveta. U gradu u Republici Srpskoj bio je prisutan selektor Zoran Tuta Živković, kao i trofejni igrači – Veselin Vujović, Veselin Vuković, Momir Rnić, Mirko Bašić, Jovica Cvetković, Mile Isaković, Jožef Holpert, Zlatan Arnautović...