Mohamed Aziz Aidi (©TV turnir šampiona u Doboju)

Voša se ne šali, Voša gazi: Posle slovenačkog pao i hrvatski prvak

Vreme čitanja: 3min | čet. 17.08.23. | 18:54

TV turnir šampiona u Doboju: Novosađani ubedljivi protiv još jednog učesnika evropske elite - 25:22 (15:12)

(od izveštača Mozzart Sporta iz Doboja)

Nije ni blizu početak sezone, Liga Evrope kreće tek za dva meseca, ali Vojvodina igra fantastično u pripremnom periodu. Kako su završili prošlu trijumfalnu sezonu sa četiri trofeja, tako su i počeli ovu. Barselona je bila druga dimenzija, ali mečevi da Celjem i Zagrebom na 54. TV turniru šampiona u Doboju su pokazali da srpski prvak dostigao nivo najboljih timova u regionu, učesnika Lige šampiona.

Posle slovenačkog prvaka Celja, pao je i hrvatski Zagreb – 25:22 (15:12). Četa Borisa Rojevića je osigurala drugo mesto u Grupi B i igraće u petak za treću poziciju u Doboju, a rival će biti francuski vicešampion Monpelje.

Kada se igra na mali broj pogodaka, tvrdo, kada se spreče kontre rivala, Lale po pravilo dobijaju. Tako je bilo prošle, a to je nagovestila i ova sezona.

Granitna odbrana Novosađana sa Miljanom Pušicom i Miljanom Vukovljakom opet je bila neprelazna za rivala kao u sredu, kada su Celjani bili nemoćni. U napadu je sjajan u prvom delu prvog poluvremena bio Mohamaed Aziz Aidi, kasnije se raspucalo levo krilo Stefan Sunajko. Od 15 golova crveno-belih u prvih 30 minuta, njih dvojica su postigli čak 10. Na odmor se otišlo sa tri gola prednosti (15:12).

Nisu Lale pale na startu nastavka meča kao protiv slovenačkog šampiona, nego su pojačali gas, raspoložen je bio Belorus Boris Puhovski, odličan na golu bio je Fran Lučin. Sredinom drugog poluvremena, Novosađani su stvorili +6 – 20:14. Osim Timura Dibirova i Miloša Kosa, nije bio raspoloženih kod Zagrepčana. Bekovi hrvatskog šampiona nisu mogli da probiju neprobojnu odbranu srpskog prvaka.

Nije Voša stala, gazila je do kraja, pa je u 48. minutu bilo i +8 – 23:15, pa se pitanje pobednika nije postavljalo. U finišu su Lale malo pale, pa je Zagreb samo ublažio poraz. Miriše na još jednu blistavu sezonu srpskog šampiona koji krupnim koracima traži svoje mesto pod evropskim suncem.

Najefikasniji kod Vojvodine bio je Tunišanin Mohamed Aziz Aidi sa sedam golova, jedan manje je postigao Stefan Sunajko (jedan sa linije sedam metara). Milan Milić je pogodio četiri puta, a pivotmen Živan Pešić je postigao tri gola. Dva puta su se u listu strelaca upisali Boris Puhovski i Luka Rogan, dok je jedan pogodak delo Darka Milenkovića. Odličan na golu bio je hrvatski internacionalac Fran Lučin, koji je zaustavio 13 udaraca Zagrepčanima. Branio je Riječanin svih 60 minuta. Andrej Trnavac je ušao u prvom poluvremenu i odbranio sedmerac Ivanu Čupiću.

Kod Zagreba, juniorski reprezentativac Srbije Miloš Kos je postigao četiri gola, koliko su dali i Rus Timur Dibirov i Aleks Kavčić. Kubanac Kuni Morales je tri puta pogodio. Matej Mandić je zaustavio devet udaraca Novosađanima.

REDOSLED GRUPA A: Al Ahli i Monpelje po 7, Eurofarm Pelister 3, Sloga bez bodova.

REDOSLED GRUPE B: Barselona 9, Vojvodina 6, Zagreb 3, Celje bez bodova.