OCENE - SRBIJA: Kada izgubiš 0:2, a golman je ubedljivo najbolji, sve je rečeno

Vreme čitanja: 1min | čet. 24.11.22. | 22:37

Tadić i Sergej podbacili, Mitrovič odsečen, odbrana se raspala u drugom poluvremenu

Ovako smo ocenili učinak Orlova.

Vanja Milinković SavićGolman
<p>Ubedljivo najbolji pojedinac meča u redovima Orlova. Kada izgubiš utakmicu 0:2, a golman je najbolji, sve je jasno. Ovaj poraz je mogao da bude i mnogo teži da nije bilo Vanje. Kod golova ništa nije mogao. Odbranio&nbsp;je&nbsp;prodor&nbsp;Vinisijusa,&nbsp;ali nije imao još jedan par ruku da skine i odbitak. Rišrlisonov&nbsp;volej je majstorija koju je ulepšao paradom. Uradio je sve što je mogao. Istrčavao i pratio igru kako treba, nije dozvolio Nejmaru podvalu direktno iz kornera, uspeo čak i da bude brži od Vinisijusa kada je bacanjem u noge sprečio verovatno čist gol. Ukrotio je Kazemirove i Fredove bombe, bio na pravom mestu na dva Rafinjina zicera, izlascima u igri rasteretio koliko je mogao poslednju liniji i zadnje vezne. Zato ga je sreća i nagradila kada su Aleksa Sandro i Kazemiro pogađali okvir gola. Benefit je u današnjem fuudbalu imati golmana koji dobro brani, prati igru i igra nogom.</p>
Ocena
7
Nikola MilenkovićOdbrana
<p>Do 40. minuta je Bleki&nbsp;bio sjajan, odličan u duelima, pametan u izlascima ispred protivnika na loptu,&nbsp;a onda umalo da se zakopa nelogičnom odlukom da prebacuje sebe umesto da vrati loptu golmanu. Ipak, uspeo je da se ispravi i izblokira Vinisijusa. U drugom poluvremenu potonuo kao i većina saigrača. Ni mnogo bolji defanzivci od njega ne mogu ništa kada im se Nejmar okrene licem prema golu. Bio je pod velikim opterećenjem večeras, teško je protiv ovakve navale Brazila i možda zaista ne može bolje od ovoga.</p>
Ocena
6
Miloš VeljkovićOdbrana
<p>On je najbolje ušao u utakmicu i bio najsmireniji. Birao je jednostavna rešenja, dobro čitao igru, bio na pravom mestu da blokira, preseče, pomogao kada je Živkoviću&nbsp;pobegao Vinisijus. Igrao je rutinski i bez rizika, držao Rišarlisona u džepu skoro sat vremena. Bio jako dobar do te brazilske oluje u drugom poluvremenu kada su svi pali pa je i njemu pala koncentracija i nije stigao na vreme da izbije ispred brazilske „devetke“ koja je dočekala tu jednu loptu. S obzirom koliko je Brauil šansi imao i pod kojim pritiskom je bila poslednja linija, reklo bi se da je bio njen bolji deo.</p>
Ocena
6
Strahinja PavlovićOdbrana
<p>I saigrači u šali kažu da niko na terenu ne zna šta će Strahinja Pavlović<strong> </strong>uraditi&nbsp;loptom&nbsp;kada krene napred. Istovremeno je ta njegova rizična igra prelepa i preopasna. U prvom minutu je prodao lažnjak Rafinji i najavio da ulazi sa velikim samopouzdanjem, a onda ga je taj rizik poneo u seriju greška koje je platio žutim kartonom već u šestom minutu. Pod tim opterećenjom je teško dograti skoro ceo meč. Pogtovo na Rafinjinoj strani. Uprkos svemu imao je neke sprektakualrne intervencije poput klizećege starta u poslednjem momentu u 53. minutu. Potom još jedna sjajna intervencija glavom. Ali i on je prsnuo pod otiriskom u drugom poluvremenu.</p>
Ocena
5.5
Andrija ŽivkovićVezni
<p>Do 57. minuta - Nije on navikao baš na ovoliko defanzivnih obaveza i pritisak protivnika. Danas je bio desni bek u liniji sa petoricom pozadi. Možda je plan bio da igra više napred, ali Brazilci to nisu dozvolili. Kada iza leđa imaš onog prebrzog đavola Vinisijusa Žuniora&nbsp;koji samo čeka i da pobegne, onda tu nema mnogo rizika i izleta napred. Pobegao mu je u 27. minutu ali srećom je Vanja&nbsp;sve ispratio i bio brži za delić sekunda. Bio je Živković&nbsp;nešto agilniji od Mladenovića&nbsp;po levoj strani ali i kada bi prešao u poslednju trećinu, nije bilo konkretnog učinka, bili su to neprecizni pasovi... Bilo je i tragova nervoze u njegovoj igri i govoru tela na terenu.</p>
Ocena
5.5
Saša LukićVezni
<p>Do 66. minuta - Borben, vredan, odgovoran, ali ništa više od toga. Prilično diskretan u pasu, bez bilo kakvog rizika, a kako je meč odmicao tako je bio sve nervozniji. Nije lako juriti Nejmara i Paketu, ali falilo mu je više hrabrosti i rešenosti. Defanzivu je korektno odradio, ali prenos lopte je bio muka. Kada je dobio žuti karton, Piksi ga je vrlo brzo zamenio.</p>
Ocena
5.5
Nemanja GudeljVezni
<p>Do 57. minuta - Ušao je vrlo raspoloženo i dinamično u utakmicu. U prvih pola sata možda i najviše trčao,. ali poput Lukića&nbsp;nije uspeo&nbsp;da prenese&nbsp;loptu i težište igre na protivničku polovinu. Iako je više pokušavao. A onda na početku drugog poluvremena umalo da sve sruši kao u Portugalu. Izgubio je loptu&nbsp;pred svojim golom i imao sreće da grešku nije platio&nbsp;golom. Potom je namerno rušio Nejmara pred šesanestercom što nije bila loša odluka jer bi usledila stopostotna šansa. Dobio je žuti karton, pa je i zbog njega, a i zbog nedostatka igre uanpred vrlo brzo zamenjen.</p>
Ocena
6
Filip MladenovićVezni
<p>Do 66. minuta - Slično što važi i za Živkovića. Što bi se reklo „do kofe“. Jednostavno nije smeo da rizikuje. A čini se da njega dodatno opteretio i Pavlovićev&nbsp;rani žuti karton pa je morao da mu priskače u pomoć sa rastrčanim Rafinjom koji mu je pobegao u 35. minutu, izašao sam na našeg golmana, ali slabo šutirao. Zamenjen posle sat i kusur vremena igre. Možda je bio malo impresioniran i ambijentom, rivalom... Do juče nije znao da će početi umesto povređenog Kostića.</p>
Ocena
5.5
Sergej Milinković SavićVezni
<p>Italijani za ovakve Sergejeve&nbsp;utakmice kada podbaci vole da napišu da je izašao na teren u papučama. Čekali smo ga, čekali i nismo ga dočekali. Osim male pometnje&nbsp;koju je pravio u skoku, na zemlji nije doneo ništa. Kada je posle pola sata prelepom dugom loptom pogodio Živkovića&nbsp;na desnom krilu, delovalo je da se oslobodio ali opet ništa. Previše uzalud pretrčanih kilometara dok je lopta bila kod Brazilaca. Potrošio se, nije imao vremena ni poseda lopte za bilo kakvu kreaciju. Način na koji izbijao loptu pre prvog gola, dovoljno je govorio koliko je van utakmice i nezadovoljan sobom i igrom Srbije.</p>
Ocena
5
Dušan TadićVezni
<p>Jedna od kapitenovih najslabijih partija u dresu Orlova. Ovo večeras je bilo preslikano&nbsp;iz nekih slabih partija iz Ajaksa ove sezone. Doduše, on je bio i pod najvećom prismotrom Brazilaca. Čim bi primio loptu, Kazemiro&nbsp;ili Tijago&nbsp;Silva&nbsp;su ulazili direktno u njega. Ali opet, bilo je tu loših rešenja, slabih poteza, netačnih pasova. Gubio je dah i korak sa Brazilcima na leđima, nije uspevao da ih se otarasi i da podvali neku loptu za Mitrovića.</p>
Ocena
5
Aleksandar MitrovićNapad
<p>Do 83. minuta - Da li je spreman ili ne, teško je prosuditi ali večeras je bio potpuno odsečen, izolovan i bezopasan. Umeo je da se vrati loptu na svojih 40 metara, da proba da odloži na stranu i povuče akciju. Povremeno bi se izvukao iz zagrljaja brazilskih štopera, ali nije bilo ni puno situacija da ratuje sa njima jer nije ni dobijao lopte. Na prvi pogled, deluje da je pauza zbog povrede ostavila traga i da to nije taj Mitar. Videćemo koliko je potrošen za Kamerun i Švajcarsku.</p>
Ocena
5
Ivan IlićVezni
<p>Od 55. mintua - Ušao&nbsp;je&nbsp;da malo pomogne u igri unapred, da gurne neku loptu prema napadačima, ali nije uspeo. Odmah imao i jedan rizičan pas koji je mogao biti skup. Bez nekog posebnog učinka, pamtiće da je debitovao na najvećoj smotri svetskog fudbala.</p>
Ocena
5.5
Nemanja RadonjićVezni
<p>Od 57. minuta<strong> </strong>- Ušao da proba da razmrda desni bokm ali je zaspao u korekciji kod vodećeg gola, olako pustio Vinisijusa da šutira posle čega je otpadak&nbsp;pretvoren u 0:1. Prešao posle na drugu stranu, ali ni tamo nije ništa uradio.</p>
Ocena
5
Darko LazovićVezni
<p>Od 66. minuta<strong> </strong>- Pokušao je Piksi i sa njim na desnom boku, ali i on se utopio u sivilo&nbsp;nije imao nekog konkretnijeg učinka.</p>
Ocena
-
Dušan VlahovićNapad
<p>Od 72. minuta<strong> </strong>- Iznenađenje je da nije počeo. Ako je zdrav. Na 0:1 je upao da promenimo formaciju zaigramo sa dva špica, ali smo ubrzo primili i drugi go li sve je bilo gotovo.</p>
Ocena
5.5
Nemanja MaksimovićVezni
<p>Od 85. minuta - Duvala je tada promaja, pretio je debakl pa ga je Piksi uveo da začepi rupe pozadi. Premalo vremena na terenu za konkretan učinak.</p>
Ocena
-
Dragan StojkovićTrener
<p>Rekao je da želi da mu navijači isprate ekipu aplauzom čak i kada izgubi. Posle meča bez šuta u okvir gola i praktično bez jedne&nbsp;stvorene&nbsp;šanse, to nije ono čemu se nadao. Iamo je mnogo problema sa sastavom&nbsp;tima, ostao bez Kostića, pitanje u kakvom stanju su Mitrović i Vlahović. Da su svi zdravi, verovatno bi i postavka i formacija bili drugačiji. Probao je logičnim izmenama, ali nije upalilo. Ovo večeras je najslabija&nbsp;Srbija u Piskijevom mandatu, ali i najbolji protivnik. Srbija je igrala&nbsp;koliko&nbsp;joj je Brazil dozvolio, a nije joj dozvolio ništa.</p>