©Reuters

Dobro je krenulo, Olga Danilović za korak bliža glavnom žrebu Rolan Garosa

Vreme čitanja: 1min | uto. 23.05.23. | 19:03

Na startu kvalifikacija Srpkinja eliminisala Britanku Heder Votson - 6:4, 6:3

Srpska teniserka Olga Danilović na vrlo dobar način je startovala u kvalifikacijama za Rolan Garos. Ona je posle nešto manje od sat i po vremena borbe prilično sigurnom igrom savladala Heder Votson u dva seta i zakazala okršaj sa boljom iz meča Ane Konjuh i Janine Vikmajer - 6:4, 6:3.

Srpkinja je imala više osvojenih vinera i nešto manje neiznuđenih grešaka, a ono što je najvažnije, u oba seta je bila koncentrisanija onda kada je trebalo doći do ključnih poena.

Prvi set je bio znatno neizvesniji i teži za osvajanje, pošto su sredinom seta obe teniserke dva puta uzastopno pravile brejk. Ipak, onaj ključni, Danilovićeva je osvojila pri rezultatu 5:4, kada je iskoristila prvu set loptu i povela sa 1:0 nakon 47 minuta igre.

Drugi set je bio sedam minuta kraći, a opet se lomilo negde na sredini. Tada je brejk više osvojila Olga, povela sa 5:2 i potom rutinski privela meč kraju, iako je Votson pri rezultatu 5:3 imala dve brejk šanse da se vrati u meč.