Đere preslišao Berankisa za 82 minuta igre

Vreme čitanja: 1min | uto. 13.06.23. | 19:06

Slavlje srpskog tenisera u dva seta - 6:4, 6:2

Srpski teniser Laslo Đere sigurnom igrom plasirao se u drugo kolo turnira u Hertogenbošu, pošto je na startu takmičenja elminisao Litvanca, Ričardasa Berankisa sa 6:4, 6:2.

Meč je trajao 82 minuta, a nekadašnji 50. teniser na svetu dostojan otpor Đereu pružao je samo u prvom servisu, kada je pri rezultatu 3:4 propustio brejk šansu, pa je srpski igrač došao ubrzo došao do prilike da servira sa osvajanje seta. Iskoristio je drugu set loptu i napravio ključnu prevagu na meču.

Đere je na početku oba seta pravio brejk, a u drugom setu je vezao dva i došao do nedostižnih 4:0. Litvanac je izgubio korak i nije imao snage da se vrati u meč.

Dvojici tenosera ovo je bio četvrti međusobni okršaj i treća uzastopna pobeda srpskog tenisera.

Drugi set je trajao 36 minuta, a 60. reket sveta u drugom kolu imaće daleko teži posao, pošto ga očekuje okršaj sa 18. na planeti, Australijancem Aleksom de Minorom.