
Savršenih 7/7 Oklahome! MVP ima treći najduži niz u istoriji NBA lige
Vreme čitanja: 3min | pon. 03.11.25. | 00:21
Šej Gildžes Aleksander večeras 79. put zaredom odigrao partiju sa 20+ poena
Od starta sezone u NBA ligi, u obe konferencije ostala su još samo tri neporažena tima. I dok Čikago Bulse i San Antonio Sparse tokom noći očekuju dueli za nastavak serije i skor 6-0, Oklahoma je svoj niz autoritativno nastavila i nakon sudara sa Nju Orleansom ima perfektnih 7/7! Najlošiji tim najmoćnije košarkaške lige na planeti nije imao šanse u Pejkom centru i poražen je šesti put i isto toliko utakmica - 137:106.
Nastavio je Šej Gildžs Aleksander da igra košarku u MVP režimu, iako je bio ispod ovosezonskog proseka od 34,2 poena po meču. Večeras je upisao treću vezanu utakmicu sa 30 ili više poena, ali što je mnogo važnije, čak 79. uzastopni meč u kojem je isporučio najmanje 20 poena. Drugim rečima, sustigao je Oskara Robertsona na trećem mestu večne liste i sada ispred sebe ima samo legendarnog Vilta Čemberlejna koji je vezivao 92 i 126 utakmica s pomenutim učinkom.
Izabrane vesti
Šej je u protivnički koš sasuo 30 poena, uz dva skoka i sedam asistencija. Šut za tri ga nije služio (1/5), ali je terorisao goste iz igre (8/14), kao i sa linije penala odakle nije promašio niti jedno od 13 slobodnih bacanja! Kao i obično, igrali su Tanderi kako je njihov plej svirao, a ispomoć su bili Vigins (15), Hartenštajn (14), Džo (14) i Valas (13). Zajon Vilijamson je kao najefikasniji u poraženom timu ubacio 20 poena, ali je promašio polovinu od 12 slobodnih bacanja.
Surovih 39:22 u prvoj deonici nagovestili su kako će teći ostatak meča. Iako su Pelikansi u nastavku uspeli da zbiju redove, sa razlikom između tri i šest poena gubili su sve četvrtine do kraja utakmice i produbili kanal iz kojeg će se teško izvući.
Ajzeja Hartenštajn je dominirao u reketima i završio meč sa 14 skokova, a Adžaji Mičel bi prvi dirigent ekipe sa osam asistencija za 30 minuta na terenu. Već na poluvremenu pri rezultatu 75:52 bilo je jasno da će Tanderi izjednačiti najbolji start u istoriji franšize. Kakav početak odrane titule!

NBA - REZULTATI
Oklahoma - Nju Orleans 137:106
/Gilždes Aleksander 30 - Vilijamson 20/
Bruklin - Filadelfija 105:129
/Tomas 29 - Ubre 29/
Šarlot - Juta 126:103
/Bridžis 29 - Markanen 29/
Klivlend - Atlanta 117:109
/Mičel 37 - Džonson 23/
Toronto - Memfis 117:104
/Beret 27 - Džekson 20/
Njujork - Čikago 128:116
/Branson 31 - Gidi 23/
Finiks - San Antonio 130:118
/Buker 28 - Kesl 26/
Majami - LA Lejkers (u toku)
tagovi
Obaveštavaj me
NBA



.jpg.webp)








.jpg.webp)


