(©Reuters)

Završni masters počeo Rudovom pobedom

Vreme čitanja: 1min | ned. 13.11.22. | 18:51

Norvežanin bolji od Ožea-Alijasima – 2:0

Poslednji veliki turnir za tenisere, završni masters u Torinu, počeo je pobedom Kaspera Ruda.

Norvežanin je na otvaranju takmičenja ukrstio rekete sa Feliksom Ožeom-Alijasimom, koji igra u odličnoj formi u poslednje vreme, ali nije našao rešenje kako da pobedi rivala.

Meč je trajao sat i 52 minuta, bio je potpuno neizvestan, a Rud je slavio u dva seta – 7:6, 6:4.

U prvom setu nije viđena nijedna jedina brejk lopta! Obojica tenisera su čuvala svoj servis, pa je taj-brejk morao da prelomi na čiju će stranu otići prvi deo meča. I tu je bilo izjednačeno do 4:4, da bi Rud vezao tri poena i osvojio set.

Istom trasom je išao i drugi deo meča. Do 3:3 nije bilo brejk prilika, ali u sedmom gemu ukazale su se dve vezane brejk šanse za Ruda, koji je prvu iskoristio da povede 4:3 i potom rutinski sačuvao tu prednost do pobede.

U drugom meču iste grupe sastaće se Rafael Nadal i Tejlor Fric.