""

Njukasl - tri napred, jedan nazad: Ne vrede ni čudesne parade Darloua (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 26.12.16. | 22:44

Lider Čempionšipa poražen od Šefilda - 0:1

Tri koraka napred, jedan nazad. Njukasl nikako da stabilizuje formu i na praktičnom primeru potvrdi da su ambicije o ekspresnom povratku među premijerligaše zasnovane na čvrstim osnovama. U derbiju 23. kola Čempionšipa Svrake su pred 52.179 navijača na Sent Džejms parku poražene od Šefild Venzdeja (0:1) i na taj način omogućile zicer Brajtonu koji će na prvo mesto ukoliko u utorak savlada Kvins Park Rendžers.

Ekipa Rafaela Beniteza jeste bila bolja u uvodu susreta, međutim, malo toga joj je polazilo za nogom, a ispostavilo se da joj nije vredelo ni fantasično veče golmana Karla Darloa. Čuver mreže domaćeg tima spasavao je šta se spasti može, najmanje četiri zicera je uspeo da ukroti, bio je dobra vila svog tima, ali ni on nije mogao sve sam.

Sve što je dobro uradio 26-godišnji čuvare mreže, koji je prethodno osujetio pokušaje Fleča i Forestijerija palo je u vodu početkom drugog poluvremena, kad je zabeležio još jednu intervenciju, da bi ga iz odbitka savladao Glen Luvens.

Kapiten gostujućeg sastava glavom je postigao prvi gol za Sove u svojoj 104. utakmici za klub. Bio je to njegov prvi pogodak u dresu Šefilda 1725 dana koliko je prošlo otkako je pogodio za Seltik.

Pogodak od kojeg se Njukasl nije oporavio, iako se mora priznati da je igrao dobro u prvom poluvremenu i da je tad nekoliko dobih interncija imao golman Vestvud. Ruku na srce, večeras je malo toga polazilo za nogom crno-belima. Prvi strelac lidera na tabeli Dvajt Gelj nije imao veče, pokušao je Rafael Benitez uvođenjem Ajozija Pereza da razmrda ekipu, priliku je u završnih deset minuta dobio i Aleksandar Mitrović, međutim, sve što je uspeo jeste da zapreti u 82. minutu posle kornera.

Nedovoljno i za remi. Šefild je ovom pobedom - četvrtom u minulih pet kola - uvećao šanse da se palsira u plej-of.