"Gekas, Vaz Te i Lualua"

Ahisar ima preozbiljan napad za tursku ligu: Po gol Gekasa i Lualue, dva Vaz Tea za petardu Karabuku (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 14.03.15. | 14:43

Grk prekinuo post dug 842 minuta, elegantan lob Vurala

Gekas, Vaz Te i LualuaOgroman novac se ulaže u turski fudbal, a to se najbolje vidi i po igračkom kadru ekipe koja se nalazi u donjem delu tabele prvenstva Ahisara. Nije ni čudo što je Karabuk primio pet golova pošto su u napadu domaće ekipe igrali Rikardo Vaz Te, Trezor Lualua i Teofanis Gekas – 5:1 (2:0).

Prvo je veteran Trezor Lualua načeo protivnika već u 18. minutu, ali je prvo poluvreme pripalo Guraju Vuralu i njegovom elegantnom lobu u 33. minutu kojim je postavio konačni rezultat prvog poluvremena.

Drugih 45 minuta pripalo je bivšem igraču Vest Hema Rikardu Vaz Teu, dvostrukom strelcu, a Portugalac je tako zabeležio treći gol u turskom prvenstvu na samo pet nastupa.

Gosti su smanjili u poslednjim trenucima meča, u 89. minutu, a zadovoljstvo zbog počasnog pogotka gostiju je iskoristio Teofenis Gekas da prekine post dug 842 minuta i zatrese mrežu za konačnih 5:1. Svaki precizan udarac Ahisara je i zatresao mrežu, savršen učinak iskusnih napadača.