""
""

Armani opet u igri za četvrtfinale, Đentile uništio Laboral

Vreme čitanja: 2min | čet. 26.03.15. | 22:50

Klub iz Vitorije već posle nekoliko minuta ostao bez ozbiljno povređenog Bertansa, a Milanezi napravili preokret u drugom poluvremenu

Košarkaši Armanija pobedili su u Milanu ekipu Kahe Laboral sa 99:85 u 12. kolu Top 16 faze Evrolige i ostali u trci za četvrtfinale, a utakmica je ostala u senci povrede Davisa Bertansa koji je najverovatnije ponovo pokidao ligament desnog kolena.

Italijanskom klubu to je četvrta pobeda u ovoj fazi takmičenja i sada ima samo jednu manje od Laborala i turskog Efesa. Tako će odluka o četvrtoplasiranom timu iz ove grupe definitivno da padne u poslednja dva kola.

Gostujuća ekipa dobro je počela utakmicu u Milanu, ali ju je ozbiljno presekla povreda Bertansa već posle nekoliko minuta. Ipak, do kraja prve četvrtine Laboral je nekako čuvao prednost, ali je u nastavku potpuno pao.

U izostanku Bertansa komande gostujuće tima preuzeli su Fabijen Kozer, Darijus Adamas i Tornike Šengejla. Ovaj trio dobro je funkcionisao u drugoj deonici, što je pomalo zabrinulo pristalice Armanija.

Nastavak meča, na njihovu sreću, doneo je potpuno drugačiju situaciju na terenu, a ekipa Armanija napravila je potpuni preokret. Alesandro Đentile bio je nerešiv problem za goste.

Kada se na početku poslednje četvrtine razigrao Samardo Semjuels, bilo je jasno da španski klub neće uspeti da izbegne poraz i to na kraju ubedljiv.