""

Bašakšehir do velikog slavlja u 92. minutu

Vreme čitanja: 1min | sub. 28.10.17. | 17:28

I dalje je na iznenađujućem drugom mestu turskog šampionata

Poptuno čudna sezona u turskom šampionatu se nastavlja. Posle 10 odigranih kola Bašakšehir zauzima drugu poziciju odmah iza Galatasaraja. Do te pozicije savladavši Ahisar s 2:1 (1:0) golom u 92. minutu.

Istanbul je poveo u 8. minutu pogotkom Emrea Belezoglua, ali je Ahisar do kraja utakmice uspeo da izjednači u 59. minutu golom Paubla Enrikea. Domaćin je napadao sve do samog kraja i uspeo da prelomi utakmicu golom Mosoroa u 92. minutu utakmice.

Bio je to odličan napad po levoj strani, lopta je ubačena u šesanesterac, gosti su smušeno reagovali, a Mosoro je savladao nemoćnog Milana Lukača koji brani za Ahisar.

Inače, Emre je stigao i da deli vaspitne na ovom duelu. Ima veliki autoritet.

Bašakšehir je najbliži pratilac Galatasaraju koji je prvi sa 23 osvojena boda i utakmicom manje.

Inače, čisto da pšomenemo, Bešiktaš je sedmi (15 bodova), a Fenerbahče šesti (15 bodova). Ali oba tima imaju utakmicu manje.

TURSKA 1 - 10. KOLO:

Kasimpaša - Goctepe 3:1 (1:0)