""

Benfika i Fejsa krenuli po novu titulu, Braga je prva recka (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 09.08.17. | 23:51

Odmah derbi i pobeda za Orlove - 3:1

Sigurnim korakom Benfika je započela put ka odbrani titule prvaka Portugalije. Orlovi su na svom Lužu bez većih problema savladali Bragu sa 3:1 u derbi utakmica premijernog kola Primeire.

Cela predstava lisabonskih Orlova večeras delovala je prilično rutinski, kao da gosti ni u jednom trenutku nisu imali ni pravo da se nadaju bilo čemu drugom osim poraza.

Novajlija u timu Benfike, Haris Seferović načeo je goste već u 15. minutu i postigao prvi gol u dresu Orlova na takmičarskim utakmicama.

Tačno 15 minuta kasnije bilo je 2:0 za domaćina koji je širom otvorio vrata uvodnog prvenstvenog trijumfa. Strelac tog gola bio je Žonas.

Kakvu-takvu nadu gostujućoj Bragi ulio je Egipćanin Ahmed Hasan minut pre kraja prvog poluvremena. Ta nada trajala je samo do 57. minuta kada je Eduardo Salvio postigao treći gol za Benfiku i postavio konačan rezultat na lepo popunjenom Lužu.

Ljubomir Fejsa odigrao je ceo meč za Orlove, Andrije Živkovića nije bilo u konkurenciji zbog povrede, a iz istog razloga je još pet standardnih članova prvog tima odsustvovalo sa ovog meča.

Na drugoj strani, svoje standardno mesto u zadnjoj liniji Brage zauzeo je Lazar Rosić.