Vreme čitanja: 2min | ned. 14.12.14. | 19:54

Bešiktaš u finišu meča slomio otpor Gazijantepa i sada se izabranici Slavena Bilića ponovo nalaze na liderskom mestu

Ponovo na liderskoj poziciji

Nastavlja se vrteška na liderskoj poziciji na tabeli turskog šampionata. U petak je to mesto pripadalo Fenerbahčeu, u subotu je zaseo Galatasaraj, a danas kolo vodi treći istanbulski gigant Bešiktaš.

„Orlovi“ sa Bosfora su u pretposlednjoj utakmici 13. kola turske Superlige u gostima pobedili Gazijantep sa 1:0 i sada imaju bod više od Galate, odnosno dva od Fenera.

Izabranici Slavena Bilića ozbiljno su morali da se namuče kako bi osvojili sva tri boda na izuzetno nezgodnom gostovanju u jugoistočnoj Anadoliji.

Pitanje pobednika rešeno je u 64. minutu, kada se u kaznenom prostoru Gazijantepa, uz mnogo sreće najbolje snašao Oguzan Ozjakup i iz dva puta nekako proturio loptu u mrežu.

Mogli su fudbaleri Bešiktaša u završnici utakmice da otkloni sve dileme i malo olakšaju Biliću, ali su dve dobre šanse zaredom promašili Gokhan Tere i Hoze Sosa.

Ranije danas, Mersin je na svom terenu odigrao nerešeno 1:1 protiv Erčijespora. Ovi bodom Mersin je ostao u trci za četvrto mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope sledeće sezone.

Domaća ekipa povela je u 35. minutu pogotkom Marka Futača, a bod gostima iz Anadolije doneo je Anil Karer u 48. minutu.

Važan trijumf u borbi za opstanak u najkvalitetnoj turskoj ligi zabeležio je Karabuk protiv Burse – 3:2.

Karabuk je poveo u 21. minutu golom Valentina Viole, osam minuta kasnije izjednačio je Sedrik Bakambu. Preokret gostima doneo je Fernandao u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Viola je u 56. minutu, drugim golom na meču, iz penala vratio rezultatsku neizvesnost i nadu navijačima na solidno popunjenom stadionu Doktor Nečmetin Sejhoglu u Karabuku.

Usledila je „paklena“ završnica. Prvo je u 77. minutu drugi žuti karton i isključenje zaradio Samil Cinaz, a u 90. minutu gol, ispostavilo se pobedonosni, za Karabuk dao je Abdu Traore. Posle toga viđena su još dva isključenja, Larisa Mabijale iz Karabuka i Hosuea iz Burse.