""
""

Birmingemski derbi bez cirke, tuče i pobednika (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 30.10.16. | 14:59

Stari gradski rivali podelili bodove (1:1) u poslednjem meču 15. kola Čempionšipa

Za razliku od nekih prethodnih birmingemskih derbija kada su pucale glave, ovaj današnji je obeležila znatno manja tenzija na tribinama i oko stadiona. Atmosfera na Sent Endrjuzu bila je fenomenalna, fudbalska, jedino su igrači zakazali, pa je publika razočarana napustila stadion Plavaca posle remija - 1:1 (0:1).

Opsadno stanje i veliko prisustvo lokalne policije uslovilo je da nema cirke od ranog jutra jer su svi birmingemski pabovi bili zatvoreni. Gosti, nošeni podrškom oko 2.000 svojih navijača u grotlu velikog rivala, uspeli su da se vrate kući sa bodom i rezultatom koji ih sasvim zadovoljava.

Poveli su sredinom prvog poluvremena kada je posle centaršuta DžordanaAjua vezista Geri Gardner sjajno skočio i glavom fantastično matirao golmana Birmingema Kuščaka za vođstvo Valijansa. Trenutak uživanja za malobrojne pristalice gostiju.

Ipak, nije se dao domaći tim u nastavku. Probao je Stiv Brus da izmenama na sredini terena umrtvi utakmicu i dovede svoju ekipu do važnog trijumfa, ali to nije dozvolio Dejvid Dejvis. Mladi vezista Plavaca sjajno je odapeo praćku i sa nekih 17 metara lukavo matirao mladog Italijana na golu gostiju Pjerluiđija Golinija za konačnih 1:1.

Mogla su oba tima u završnici do pobedonosnog gola, igralo se preko deset minuta nadoknade, ali su mreže velikih rivala mirovale pa su se i Birmingem i Aston Vila na kraju zadovoljili podelom plena.