Braunšvajg gura Minhen ka dnu, Grojter preživeo Frankfurt, sve dalje od opasne zone

Vreme čitanja: 2min | sub. 11.04.15. | 14:55

Velikan u opasnosti, Aue ima veliku šansu

IGRAČI BRAUNŠVAJGA

Braunšvajg se ne predaje. Sada samo na pet bodova od mesta koje vodi u baraž za Bundesligu, posle rutinskog trijumfa nad Minhenom – 2:0. FSV Frankfurt je zakucan u sredini tabele, a Grojter je uspeo da preživi gostovanje i osvoji vredan bod u borbi za opstanak – 1:1.

Cvajta polako ulazi u završnicu. U toku je 28. kolo, što znači da je do kraja ostalo još svega šest utakmica. Braunšvajg nije odustao od trke za plasman u Bundesligu.

Golovima Zuka u 5. i Hohšajta u 47. savladan je tim Minhena 1860. Braunšvajg je tako sakupio 44. bod, a Darmštat na drugoj poziciji ima 49. Minhen je u veoma teškoj situaciji i preti mu ispadanje u treći rang nemačkog fudbala. Velikan ne uspeva da popravi igru i rezultate, pa će Aue sutra prodiv Sandhauzena imati priliku da trijumfom preskoči Minhen i pošalje ga na 16. poziciju, u opasnu zonu.

FSV Frankfurt više nema za šta da se bori ove sezone. Nalazi se u samom središtu tabele, deset bodova daleko od kritične zone, 14 bodova daleko od promocije, ali i dalje igra za čast i navijače. Grojter Firt je u mnogo težoj situaciji, veliki pritisak je na njima da ostanu u Cvajti, a bod koji su osvojili u gradu na Majni, može im biti slamka spasa.

Posle vođstva Frankfurta u 20. minutu (gol postigao Kauko), Grojter je jurnuo ka golu domaćih i po svaku cenu grabio ka izjednačenju. Nagrada je stigla u 58. minutu kada je Giselman poravnao rezultat i tako postavio konačnih 1:1 u Frankfurtu. Grojter sada ima 30 bodova, pet više od Auea koji je u opasnoj zoni.

/Gros 27/

Ajntraht Braunšvajg - Minhen 1860 2:0 (1:0)

14. GROJTER 28 6 12 10 27 33 30
15. MINHEN 1860 28 6 8 14 35 43 26