""
""

Bristol Siti potopio anemični Fulam i gurnuo ga na ivicu ambisa! Čudesni Roteram u sedam minuta od 0:3 do 3:3!

Vreme čitanja: 2min | sub. 12.03.16. | 17:59

Barnlijeva rutina, Hal ponovo ispustio kiks Midlzbroa, KPR lako slavio protiv Brentforda sa 3:0, Fulam krcka bod po bod za opstanak...

Muke žive za Slavišu Jokanovića i fudbalere Fulama se nastavljaju. Mali klub iz Londona i u petoj uzastopnoj utakmici nije uspeo da dođe do pobede, a u borbi dva direktna rivala koji jure opstanak Bristol Siti potopio je sastav srpskog stratega u poslednjim sekundama utakmice – 2:1.

Mada, kako je meč počeo, činilo se da bi Fulam konačno mogao da proradi. Već u trećem minutu susreta najbolji klupski strelac i drugi golgeter Čempionšipa Ros Mekormak zatresao je protivničku mrežu, ali je nadu domaćeg sastava potopio Marlon Pak u 69. minutu.

Iako se činilo da bi nerešeni ishod trebalo da bude i najrealniji, u poslednjim trenucima preko Lija Tomlina!

Fulam je tako stigao na samu crtu koja razdvaja davljenike od timova iz sigurne zone, uz samo bod prednosti u odnosu na Roteram, koji je u čudesnom meču sa favorizovanim Derbijem uspeo da stigne tri gola zaostatka i dođe do 3:3!

Fantastično drugo poluvreme viđeno je na Eseal Njujork stadionu. U samo deset minuta nadmudrivanja Derbi je preko dvostrukog strelca Toma Insa i Krisa Martina stigao do 3:0 i sve je upućivalo na to da će Roteram doživeti novi debakl.

Ali, desilo se čudo! Naime, tokom poslednjih sedam minuta meča sa dva pogotka uzvratio je Dion Best, a sa njim i Deni Vard, koji su izrežirali senzacionalan povratak vredan jednog vrlo važnog boda.

Fudbaleri Hala ni ovog puta nisu uspeli da iskoriste kiks Midlzbroa, uprkos tome što su na svom terenu igrali protiv MK Donsa, kojem preti mukotrpna borba za opstanak – 1:1.

Da situacija bude još gora po Tigrove, gosti su bili ti koji su probili led, početkom drugog dela. Strelac je bio Entoni Kej, ali tek što se lopta zakotrljala sa centra Sem Klukas je poravnao rezultat i, ispostaviće se kasnije, postavio konačnih 1:1.

Hal tako dolazi do 65. boda, dva manje od Midlzbroa, koji drži poziciju koja vodi direktno u Premijer ligu.