""

Briž se baškari na vrhu, bunker Šarlroa nije izdržao

Vreme čitanja: 1min | ned. 05.02.17. | 16:31

Žele Fosen 17 minuta pre kraja postigao gol vredan tri boda

Šampion Briž se ponovo učvrstio na vrhu tabele belgijskog šampionata posle minimalne, ali više nego vredne pobede od 1:0 protiv gostujućeg Šarlroa u meču 25. kola.

Sada ekipa Mišela Prudoma ima tri boda više od drugoplasiranog Anderlehta koji je u petak kiksnuo na gostovanju kod Lokerena.
Mučio se dosta dugo domaći tim da načne goste i vrati se na pobednički kolosek, a to mu je pošlo za rukom tek 17 minuta pre kraja utakmice.

Strelac je bio Žele Fosen u 72. minutu, posle dodavanja Veslija. Korpulentni napadač izbegao je ofsajd zamku i onda iz ne baš idealne pozicije pogodio bliži ugao mreže gostiju.

Šarlroa se ionako opredelio da tokom cele utakmice igra strogo defanzivno, bez ikakve želje da pokuša da ugrozi gol Briža.