""

Bum-bum Šćepović! Videoton silan u Estoniji, preokret Makabija, Kairat bez pobede (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 13.07.17. | 20:03

Dva gola nekadašnjeg napadača Partizana za mađarski tim

Marko Nikolić i Videoton su jednom nogom već u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, a ponovo je centralna ličnost na meču mađarskog vicešampiona bio srpski napadač Marko Šćepović koji je dao dva gola, oba iz penala.

Naime, Videoton je kao gost u Talinu večeras savladao estonski Kalju Nome sa 3:0 u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za pomenuto takmičenje, pa bi revanš u Mađarskoj trebalo da predstavlja samo formalnost.

Nekadašnji centarfor Partizana prvi put mrežu je zatresao u 46. minutu posle prekršaja nad Stopirom, a zatim je pogodio i u 74. minutu bio precizan. Prethodno je baš on oboren u kaznenom prostoru.

Strelac prvog pogotka na utakmici bio je Mate Patkai već u osmom minutu. Inače, i drugi srpski napadač Danko Lazović bio je starter u timu Videotona.

Rejkjavik je u Izraelu poveo protiv Makabija, pošto je Palmason u 58. minutu rezantnim udarcem glavom savladao Predraga Rajkovića.

Ipak,  do kraja meča domaćin je napravio veliki preokret. Postigao je tri pogotka, pa sada ima sasvim dobru zalihu pred revanš u dalekom Islandu.

Jedan od ta tri gola bio je delo Islanđanina Kartansona, koji je nije imao milosti protiv zemljaka.

Makedonska Škendija je kao domaćin savladala Helsinki sa 3:1 i napravila veliki korak ka trećem kolu. Heroj domaćih navijača bio je Besart Ibraimi strelac het-trika.

On je protivničku mrežu zatresao dva puta iz penala, u 45. i 63. minutu, a pogodio je i u 58. iz igre. Zanimljivo, i ovde je domaćin napravio preokret, pošto je Helsinki poveo preko Osmana Jalova u 35. minutu.

Gosti su od 63. minuta igrali bez isključenog Hanua Patronena, pa je Škendiji bio olakšan put do trijumfa.

Fudbaleri Ružomberoka koji su u prvoj rundi eliminisali Vojvodinu, na svom terenu su večeras izgubili od norveškog Brana sa 1:0. Pogodak Bizmara Akoste bio je sasvim dovoljan da Bran sa lepom zalihom ode kući i spremi se za revanš.

Malo je nedostajalo da isti ishod bude viđen i na utakmici u Skoplju, gde je Dinamo iz Minska vodio protiv Rabotničkog golom Vladimira Kvaščinskog u 53. minutu.

Makedonski tim je poslednjih sedam minuta igrao bez pocrvenelog Emira Sahitija, ali je u prvom minutu sudijske nadoknade Rabotnički ipak uspeo da izbori penal a iskoristio ga je Bojan Najdenov.

Domaćin je poveo golom Gohua, kojeg su dobro upamtili navijači Crvene zvezde, još u devetom minutu. Ipak, da Kairat nije baš takva ala pokazali su Albanci u nastavku meča, a izjednačenje i odličan rezultat pred revanš obezbedio im je u 72. minutu Nimaga.