""

ČEMPIONŠIP: Žigić ušao kad je sve već bilo gotovo

Vreme čitanja: 2min | uto. 01.10.13. | 23:38

Barnli i Lester na deobi liderske pozicije, zajedno sa QPR posle deset rundi

Četvrtom vezanom pobedom Barnli je izbio na čelo tabele Čempionšipa. Ekipa iz Lankašira je iskoristila činjenicu da je meč Vigan - QPR odložen za 30. oktobar i slavljem u Donkasteru prigrabila deobu liderske pozicije. Barnli je do slavlja došao na neobičan način, pošto je Vouks u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena načeo mrežu domaćih sa penala, da bi konačnoh 2:0 postavio Džouns autogolom u smiraj susreta.

Osim Barnlija, prvo mesto sa Kvins parkom deli i Lester. Lisice su lako izašle na kraj u Jeovilu, pošto su početkom drugog dela postigle dva gola za sigurnu pobedu. Ludi meč odigrali su Derbi i Ipsvič, a gostima ni tri gola prednosti na kraju prvog poluvremena nisu bila dovoljna za trijumf.

Od ostalih rezultata vredi izdvojiti pobedu Birmingema nad Milvolom (4:0), uz podatak da je Nikola Žigić proveo na terenu poslednjih 21 minut, međutim, nije uspeo da se upiše u listu strelaca, ali je domaćin već tad imao tri gola viška.

Bivši vezista Partizana Mohamed Kamara je odigrao 90 minuta u dresu Boltona na gostovanju Blekpulu.