""

Kiks golmana Alvesa skupo koštao Valensiju, Granada totalno "zaglibila" (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 30.04.15. | 23:50

Dva isključenja, dva neverovatna gola i Valjekano je sačuvao bod - 1:1

Dva neverovatna gola, jedan smešan, drugi majstorski iz slobodnog udarca, dva crvena kartona, svađanje sa sudijama i, na kraju, svakom po bod. Rajo je odigrao rasterećeno, ne može u Evropu, niti da ispadne, dok su Slepi miševi  prokockali mogućnosti da se vrate na poziciju koja donosi kvalifikacije za Ligu šampiona: Valjekano – Valensija 1:1.

Neverovatno kako je situaciju gostima zakomplikovao golman Alves. Embarba je u 19. minutu, nemajući šta da izgubi, okružen trojicom igrača šutnuo loptu ka golu, a Alves izgleda nije dobro video od sunca, te je usledila loša intervencija i ona se zakoprcala u mreži. Iznenađenje na stadionu Teresa Rivero ipak je sprečio Morsiljo, koji je kao poslednji igrač srušio protivnika i zaradio direktan crveni karton, a priliku je iskoristio Pareho i izjednačio u 66. minutu, koji je tako stao rame uz rame sa Mesijem i Albakarom po golovima iz slobodnih udaraca.

I taman kada se očekivalo da će Valensija uspeti da totalno preokrene rezultat glupost je napravio Rodrigo, koji je u 77. minutu takođe morao na prevremeno tuširanje. Tada je već bilo izvesno da će Slepi miševi produžiti seriju bez pobede na gostovanju ukoliko prvi prime gol – dva remija i četiri poraza.

U poslednjem meču kola Granada je dočekala Espanjol, u utakmici koja je bila blizu one šekspirovkse "biti ili ne biti". I ipak će za njih posle ovog kola važiti ovo drugo. Poraz od 2:1 kod kuće protiv ekipe iz sredine tabele sigurno će biti veliki udarac za Granadu u borbi za opstanak. Presudan je bio gol Pako Montanjesa u 84. minutu meča, tako da domaćin nije uspeo da upiše niti jedan bod na svoj konto. Crveno-belima tek sada sledi grčevita borba za opstanak.