"navijači CSKA "

CSKA zaribao na moskovskom snegu, Rubin mogao i do celog plena

Vreme čitanja: 1min | sub. 26.11.16. | 13:55

Na kraju 0:0

navijači CSKA Nadali su se navijači da će 15. kolo ruske Premijer lige biti ono u kojoj će CSKA smanjiti zaostatak za vodećim tandemom, ali moglo bi da se ispostavi da će umesto toga Spartak i Zenit samo povećati razliku u odnosu na trećeg kandidata za šampionsku titulu. Armejci su, naime, u snegom zatrpanoj Moskvi danas uspeli da odigraju samo 0:0 protiv Rubina.

Očekivano, imao je CSKA inicijativu, više prilika - možda i najbolju u 56. minutu kada je Sergej Rižikov odbranio šut Georgija Milanova - ali je mogao da ostane i bez jednog boda. U 65. minutu Peruanac Karlos Zambrano je posle kornera i udarca Rifata Žemaljedinova koji je završio na prečki uspeo da sa tri metra umesto u praznu mrežu loptu napuca tačno u ruke golmana domaćeg tima Igora Akinfejeva.

Na kraju je ostalo 0:0, pa se CSKA uspeo tek do kote od 26 bodova. Zenit je daleko ispred sa 31, Spartak još napred sa 34. Mada ni Zenitu ni Spartaku neće biti lako u 15. kolu. Spartak kasnije danas gostuje četvrtoplasiranom Tereku u derbiju kola, Zenit u nedelju putuje na megdan petoplasiranom Krasnodaru.