Cvajta: Ingolštat ne ume da pobedi, Union treći

Vreme čitanja: 2min | ned. 11.11.18. | 15:36

Klub iz Berlina potvrdio da će biti glavni kandidat za baraž...

U Ingolštatu je krenulo nabolje sa Aleksandrom Nurijem, ali od pobede ni traga ni glasa. Ekipa koja je pre samo dve godine igrala Bundesligu tako posle 13. kola Cvajte drži poslednje mesto i teško da može čemu da se nada do grčevitoj borbi za opstanak do kraja prvenstva.

Klub iz grada Audija imao je prednost pogotkom iskusnog Izraelca Almonga Koena iz 54. minuta. Delovalo je tada da je trijumf konačno tu, na dohvat ruke, ali Arminija je golom visokog napadača Fabijana Klosa odnela bod u Bilefeld.

Poput Ingolštata i Magdeburg srlja u propast. Klub iz Istočne Nemačke koji je po prvi put izborio ulazak u Cvajtu vezao je i četvrti poraz, iako je do 80. minuta pogocima Beka imao 2:1. Regenzburg se u finišu razgoropadio i s dva ekspresna gola stigao do nove pobede na strani - 3:2.

Union Berlin u poslednjem meču dana razbio je Grojter, takođe tim iz vrha tabele, čime je potvrdio da će biti možda i glavni kandidat za treće mesto i plasman u baraž. Mes i Polter postigli su po dva gola...