""

Dibala, nisi neophodan... Genijalni Pjanić, gladni Mandžukić i Juve je tu (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 17.12.17. | 16:52

Šampion prišao Napoliju na minus jedan, sledi derbi protiv Rome

Šampion se vraća, bodovna razlika je spuštena na samo jedan! Juventus već u sledećem kolu može da preuzme prvo mesto u Seriji A ako savlada Romu, a Napoli ne pobedi Sampdoriju. Juve je bez većih problema pregazio Bolonju u gostima sa 3:0, preskočio Inter i približio se Napolitancima na samo bod zaostatka...

Osim rezultatskog uspeha, Maks Alegri je ostvario još jedan benefit. Pokazao je Paulu Dibali da nije nedodirljiv. Argentinac je zakucan za klupu, prednost je dobio Mandžukić i odigrao ga sa ogromnim motivom i gladan pobede kao da je finale Lige šampiona. Dibala je u poslednje vreme pod znakom pitanja zbog stava koji pokazuje na terenu i van njega. Ne deluje preterano zainteresovano, forma mu je padu, igra bez samopouzdanja zbog čega ga je Alegri poslao na klupu da se otrezni. A kako igra Mandžukić, Argentinac će morati dobro da se pomuči da bi se vratio u startnih 11...Čak je u drugom poluvremenu šansu sa klupe pre Dibale dobio i Bernardeski koji mu je direktan rival za mesto u timu. Dibala je dobio šansu tek u poslednjih petnaestak minuta i promašio zicer.

Balkanski tandem Pjanić - Mandžukić je ekspresno rešio pitanje pobednika u Bolonji. Bosanac se u 27. minutu poslužio genijalnom lukavštinom. Izvodio je slobodnjak sa rogla šesanesterca i gestikulirao saigračima kao da će im centrirati. Naterao je i golmana Mirantea da isto to očekuje, a onda mu poslao kiflu preko živog zida. Samo desetak minuta kasnije poslao divnu dijagonalu za Mandžukića. Sjajan prijem i rutinska egzekucija Hrvata za 2:0. Na kraju je tačku stavio Matuidi posle još jedne, ne baš pametne reakcije odbrane domaćih...

Za Juventus sledi derbi s Romom u kojem mogu da nanesu težak udarac direktnom rivalu, ali i u kojem mogu opet sebi da zakomplikuju život...

Šansu da skoči na šesto mesto na tabeli je propustila Fiorentina. Viola je odirgala samo 0:0 protiv Đenove za koju nije igrao Lazović. Domaći tim je bio bolji, imao opasnije šanse preko Eserika, Simeonea, Pecele, ali ih nije iskoristio. Đenova se branila i odbranila.

Sampdorija je doživela i drugi poraz na Marasiju pošto je u 90. minutu savladana minimalcem od Sasuola. Iskusni Alesandro Matri je doneo pobedu Neroverdima. Prosto je neverovatno da se na jedini gol na ovom meču čekalo do 90. minuta... Samo u prvom poluvremenu je moglo da bude 2:2, a prštalo je i u nastavku. Sasuolov bombarder Mateo Politano je nekoliko navrata sjajnim šutevima sa distance bio blizu novog evrogola, ali nije imao sreće. Pretila je i Sampdorija, igrao se sjajan i otvoren fudbal. Politano je u 82. minutu čak promašio i penal, da bi rezervista Matri u 90. minutu na asistenciju drugog rezerviste Raguze sproveo volej u mrežu za pobedu gostiju. Važna tri boda za Sasuolo u borbi za opstanak, Sampdorija je počela da pada u formi...

ITALIJA 1 - 17. KOLO

Inter - Udineze 1:3 (1:1)