""
""

Lavovi pokorili Porto, ali se Zmajevi nisu revanširali - Belenenseš kroji šampionsku trku (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 26.11.16. | 23:25

Bas Dost strelac jedinog pogotka za Sporting protiv neubedljive Boaviste, Porto odigrao bez golova u Lisabonu

Sportingovo slavlje u Portu i prilazak na dva boda od vodeće Benfike. Ekipa Žorža Žesusa savladala je domaću Boavistu zahvaljujući sjajnom Basu Dostu i ekspresno prebolela poraz od Real Madrida od pre samo četiri dana - 0:1 (0:1).

Nije Sporting odigrao blistav meč, a nije se ni očekivalo da će biti tako nakon prevelikog pražnjenja protiv Kraljevskog kluba, ali razlika u kvalitetu između dva sastava je bila dovoljno velika da ovo bude rutinsko slavlje gostujućeg tima.

Bas Dost je u ključnom 25. minutu upotrebio svoje možda i najjače oružje, igru glavom, posle sjajnog centaršuta Želsona Martinsa. Domaćin nije imao snage u nastavku meča da stigne do izjednačenja, mada ni imao previše izrazitih prilika.

Žesus je sigurno zadovoljan osvojenim bodovima, ali je u finišu imao razloga da bude žestoko iznerviran, pošto je drugi žuti karton i isključenje zaradio Ruben Samedo.

Daleko više razloga za negativno raspoloženje ima Nuno Espirito Santo, čiji je Porto odigrao 0:0 sa Belenensešom u Lisbonu, pa sutrašnji meč Benfike i Moreirensea čeka sa čak četiri boda zaostatka u odnosu na velikog rivala.