""
""

Fener časti šakom i kapom, Fernandao ne može sam: Ahisar iskoristio poklon i odneo bod (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 04.10.15. | 21:26

Četvrti put u poslednjih pet mečeva u svim takmičenjima, Fenerbahče nije zabeležio pobedu

Fenerbahče je u ozbiljnoj krizi. Poraz u derbiju od Bešiktaša prethodnog vikenda je očigledno bio udarac od kojeg Fener ne može da dođe sebi. Iako su u četvrtak uzeli bod u Glazgovu protiv Seltika, danas su opet razočarali svoje navijače remijem sa Ahisarom kod kuće - 2:2. Fener je tako izgubio korak za liderom Bešiktašom koji je sada usamljen na prvom mestu. A, način na koji je izgubio dva boda boli više od svega pristalice slavnog kluba.

Vicešampion je vodio 2:0 protiv Ahisara i ništa nije nagoveštavalo tužan kraj. Brazilski napadač Fernandao se opet našao u startnoj postavi umesto Van Persija i sa dva gola razgalio domaću publiku i obradovao trenera Vitora Pereiru.

Prvi gol je postigao glavom na asistenciju Potuka koji je zamenio povređenog Lazara Markovića u startnih 11, a drugi nakon prodora i lepog proigravanja Nanija. Sa vođstvom od 2:0 na poluvremenu, izgledalo je da Fener hita ka tri boda.

Međutim, sredinom drugog poluvremena je počela drama. Vural je iz penala u 56. minutu prepolovio prednost domaćeg tima. Fener se nije ni pomirio sa primljenim golom, a na semaforu je već bilo 2:2. Brazilac Daglao je iskoristio veliku grešku golmana Demirela i izjednačio.

Pokušao je Pereira uvođenjem Van Persija, ali već je bilo kasno... Portugalac bi trebalo da razmisli o promeni golmana. Uostalom, zašto je doveo Fabijana iz Porta prošlog leta?