""
""

Fener prosipa bodove, sad mu se Galata prikrala iza vrata (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 24.02.14. | 21:07

Lider turskog prvenstva odigrao samo 1:1 sa Elazigom, razlika na tabeli svega četiri boda

Februar je fatalan za Fenerbahče! U mesecu na izmaku lider turskog prvenstva opasno je ugrozio već viđenu titulu, pošto je pretrpeo treći kiks u poslednje četiri utakmice i dozvolio velikom rivalu Galatasaraju da mu se prišunja na samo četiri boda zaostatka. Posle Eskišehira (1:2) i Sivasa (0:2), žuto-crni su zabrljali i na gostovanju Elazigu (1:1).

Fener je sve vreme napadao, stvarao šanse, ali pošto su ih u prvom poluvremenu propustili Baroni i Kajt, usledila je kazna u vidu pogotka Ajaka, koji je spretno završio jednu od retkih kontri tima koji se bori za opstanak i prvi je iznad opasne zone.

Ključni detalj meča desio se u 58. minutu kad je Kristijan Baroni dobio crveni karton na krajnje bizaran način. Njega je s leđa rvačkim zahvatom oborio jedan protivnički igrač, Brazilac mu je uzvratio udarcem, pa je morao ranije u svlačionicu, a sa igračem manje gosti su uspeli samo da poravnaju rezultat, ne da dođu i do totalnog preokreta, iako su imali nekoliko sjajnih prilika.