""

Galata uz dva penala do trijumfa

Vreme čitanja: 1min | sub. 16.01.16. | 19:56

Tim Mustafe Denizlija mučio se sa Sivasom

Galatasaraj je previše kiksirao u prvom delu sezone (šest remija i tri poraza) ali u prvoj utakmici u novoj godini tim Mustafe Denizlija pokazao je da se neće tako lako odreći šampionske krune iako za vodećim tandemom (Bešiktaš i Fenerbahče) zaostaje čak osam, odnosno sedam bodova.

Galatasaraj je u poslednjem subotnjem susretu turskog šampionata savladao Sivas rezultatom 3:1 i dokopao se tek devete pobede u prvenstvu. Počelo je pomalo sumnjivim penalom u 14. minutu. Seldžuk Inan realizovao je najstrožu kaznu i doneo domaćinu vođstvo - 1:0. Samo devet minuta kasnije Gumuš je probio po boku i pogodio za 2:0 i tada je izgledalo da će Galata rutinski do trijumfa, međutim, Tešeira je u 68. minutu smanjio na 1:2 i vratio neizvesnost u ovaj okršaj.

Meč je definitivno rešen četiri minuta pre kraja kada je arbitar po drugi put na meču pokazao na belu tačku, ovoga puta, čini se potpuno opravdano jer je oboren Vesli Snajder u šesnaestercu Sivasa. Odgovornost je preuzeo Burak Jilmaz i rešio sve dileme - 3:1.