Gari Huper je super - Lids pregažen na Hilsborou (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 01.10.17. | 15:11

Šefild Venzdej ubedljiv protiv starog jorkširskog rivala - 3:0

Heroj Šefilda: Gari Huper

Kakav derbi i pobeda Šefild Venzdeja. Sove su demolirale Lids na svom Hilzborou sa 3:0 i zaustavile seriju od dva vezana poraza na zatvaranju 11. kola Čempionšipa.

Gari Huper se sa dva gotovo preslikana gola u 25. i 41. minutu pobrinuo da Šefild ode na odmor sa lepom prednošću, a u finišu u 82. minutu Kirijan Li je stavio tačku na sjajno popodne i trijumf domaćina.

Žaliće Lids za propuštenim šanasama s početka utakmice. Na samom startu Paunovi su imali dve izgledne prilike da prvi dođu u prednost, ali se Kemar Ruf nije dobro snašao pred golom Venzdeja. Kad to ne iskoristite obično usledi kazna, a ekipa Karlosa Karvalhala je danas iskoristila.

Venzdej je naneo treći vezani poraz Lidsu na gostovanjima, pa je ekipa sa Eland Rouda definitivno u krizi. Dobra stvar je što im sledi reprezentativna pauza pa mogu da se saberu jer su za samo sedam dana sa liderske pozicije skliznuli na peto mesto.