"Tim Fenerbahčea"

Genčler u finišu prokockao prednost, Fener nastavio poteru za Galatom

Vreme čitanja: 2min | ned. 31.03.13. | 20:00

Kanarinci bez problema savladao Ahisar i produžio šampionsku trku - 2:0

Tim FenerbahčeaFudbaleri “srpskog“ Genčlerbirligija nastavili su sa solidnim partijama u turskom šampionatu, pošto su kao gosti odigrali 1:1 sa Elazigsporom. Jedini gol za goste postigao je Ante Kulušić u 17. minutu, dok je Tidijan Sane u 86. minutu doneo veliku radost i bod svom timu.

Genčler je imao i nekoliko solidnih prilika da stigne do pobede, i to preko Duška Tošića i Radosava Petrovića, ali su obojica bili neprecizni.

Birligi sada ima 38 bodova, dva manje od petoplasirane Burse, i zadržao je kakvu-takvu nadu da se nađe u evrokupovima naredne sezone.

S druge strane, Elazigspor nastavlja tesnu borbu za opstanak, i trenutno ima samo tri boda više od Ordua, prvog tima u zoni ispadanja.

Duško Tošić je odigrao svih 90 minuta, Radosav Petrović je bio u igri do 72. minuta, dok je Nemanja Tomić meč odgledao sa klupe. Dejan Lekić nije bio u kombinaciji.

Fenerbahče je na svom terenu bez problema savladao Ahisar rezultatom 2:0. Tokom prvog poluvremena mreže se nisu tresle, ali su Kanarinci konstantno bombardovali gol protivnika. Prvi gol na meču viđen je u 47. minutu, kada je Pjer Vebo bio strelac. Konačni rezultat postavio je Musa So u 83. minutu.

Miloš Krasić nije bio u timu za ovaj meč, dok je svoje minute imao i bivši napadač Crvene zvezde Bruno Mezenga, koji je u igru ušao u 67. minutu.

Fener se nalazi na drugoj poziciji sa 49 bodova, četiri manje od Galatasaraja, dok je Ahisar pretposlednji tim, sa samo 26 bodova.