""
""

Herakles i Utreht petardama došli na korak do Evrope! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 15.05.16. | 17:05

Herakles prvo izborio produžetak, a potom razmontirao Groningen (5:1), Utreht ubedljiv

Prštalo je u Holandiji, na mečevima polufinala baraža za odlazak u Ligu Evrope. Prštalo, a od „petardi“ su stradali Groningen i Cvole.Na korak od evropske scene došli su Herakles i Utreht.

Pravi triler meč videli smo u Almelu. Groningen je došao sa prednošću iz prvog meča (2:1). Čak i u 63.minutu došao do zlata vrednog gola u gostima, ali... Onda kao da se u igrače Heraklesa uvukao duh neke mnogo jače ekipe. Finiš meča igrali su u transu. Prvo su stigli u 83.minutu do izjednačenja da bi Gladon u drugom minutu zaostavnog vremena doneo produžetka.

A u produžecima je postojao samo jedan tim. Na kraju je Herakles slavio sa 5:1.

Utreht je, takođe, bio ubedljiv na svom terenu posle remija bez golova u prvom meču protiv Cvolea. Danas nije bilo neizvesnosti. Utreht je posle prvog poluvremena imao veliku prednost (3:0), a na kraju je došlo 7+ (5:2)